Tíšek99

Stalo se vám něco podobného?

Jednou, jsem našel dutý kámen který vypadal jako lebka myši.Je to nějaká slitina, takže je tam víc kamenů. A ty ostatní kamny jsou nastaveny tak, že to vypadá jako lebka mini draka. Našli jste něco podobného?

Nejlepší odpověď
arygnoc

jedná sa o tzv. zlepence (česky slepenec).
vytvárajú niekedy prekvapivé tvary.
osobne som videl pár kurióznych, tvarovo podobných samorastom či bleskom (v devínskom údolí (u Bratislavy), kde ich je habadej (mnoho).
ale podobný lebke alebo dutý som nenašiel.

Další odpovědi
Drap

Nikdy jsem nic podobného nenašel. Kámen může být snad nějaký slepenec, ale určitě ne slitina

Petra09

Ja sem zase nasla kamen co vypadal jako ryba

jendahun

Není to náhodou struska? Nemáte někde blízko sklárny,pece na tavení železa,nebo není seškvařená škvára z topení omletá vodou?Je to určitě nerost?