Zvědavý

Stalo se někdy, že by některý sportovec odmítl olympijskou medaili?

Jsou známé případy, že herci odmítli převzít Oscara nebo jiní lidé odmítli vyznamenání klidně i povýšení do rytířského stavu. Tak mě zajímá jestli se někdy stalo aby sportovec na OH odmítnl medaili. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, stalo se tak na LOH v roce 1992, kdy ruský vzpěrač Ibragim Samadov odmítl převzít bronzovou medaili v soutěži do 82,5 kg a odešel ze slavnostního vyhlašování vítězů.

Není třeba vkládat odkaz, protože se ti pamatuji!

Další odpovědi
annas

Nenašla jsem informaci, že by někdo odmítl, jedině vznikala nedorozumění, že si někteří vítězové nepodali ruku.

Stalo se, že Ali zahodil medaili a náš Lukáš Pollert se tím netajil, že medaile prodal.

"Ali odmítl otrocké jméno i válku ve Vietnamu. Olympijské zlato hodil do řeky

„Když ho začal provokovat gang bílých motorkářů na mostě v Jefferson County, mladý boxer vypěnil. Nenechal si nadávat do negrů, pustil se do rvačky a bílé křiklouny vypráskal. Srdce se mu sevřelo, z kapsy vytáhl zlatou medaili z Říma a zahodil ji do řeky. Náhradní medaili dostal až v roce 1996 na olympiádě v Atlantě, kde zapaloval oheň nad stadionem.“

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/muham­mad-ali-ten-nejvetsi-v-dobrem-i-ve-zlem-fkt-/lide.aspx?c=A160604­_162642_ln-sport-ostatni_lar

Náš Lukáš Pollert olympijské medaile prodal.

http://revue.id­nes.cz/svobodo­myslny-rebelant-lukas-pollert-dhi-/lidicky.aspx?c=A030826­_111026_lidic­ky_jup

Ad Barbakan je ubohé vydávat cizí vědomosti za své. Nebo jste změnil svůj styl, že používáte stejná slova jako autor Wikipedie?

anonym

V odkazu se dovíte, že se tak stalo.
"Letní olympijské hry 1992
V důsledku sankcí OSN museli sportovci Jugoslávie startovat pod olympijskou vlajkou a označením Individuální olympijští účastníci (Individual Olympic Participants, IOC).

Ruský vzpěrač Ibragim Samadov odmítl převzít bronzovou medaili v soutěži do 82,5 kg a odešel ze slavnostního vyhlašování vítězů"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Olympijsk%C3%A9_skan­d%C3%A1ly_a_kon­troverze

Barbakan nevložil odkaz, takže nevím, z kterého čerpal zdroje.

marci1

Doplním jen odpovědi „barbakana“ a „Batali“ videem z předávání medaile Samadovi, ☹
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lN0AIkIG­tpk
Nenechal se dekorovat medailí na krk, vzal ji do ruky a položil na zem.

anonym

Annas, nedařilo se? .-))