Human

Stalo sa vám už, že ste niečo v nejakom filme pochopili, až keď ste si ho pozreli druhý krát? :D

Odpovědi
Lamalam

Stává se mi to u všech filmů Davida Lynche.

Hamon

Obcas ano. A obcas dokonce az kdyz si prectu knizku (napr. Saturnin, kde v knize je vysvetleno to, co je ve filmu jen nesmyslne naznaceno – „Skokana kdyz jeste zije ujima se policie“ – narazka na skakavy krok tety Kateriny, ktera ale ve filmu chodi normalne).

iceT

Kdysi dávno to byl třeba Total recall s Arnoldem,těšila jsem se,kamarádka mě pozvala na tehdy nový film,no nějak jsem to nepobrala ani se mi moc nelíbil,ale za pár let jsem pochopila a dokonce se mi líbil.
Druhým filmem,na který si momentálně vzpomenu bylo Napiš si svou smrt s C.Goodingem jr.Tam jsem nějak nepochopila hned ten začátek,že se k hlavní postavě do domu o karnevalu vloupal někdo v masce s úmyslem zabít a mezitím pozoroval hlavní postavu.Ta cosi spisovala a trpěla samomluvou,a po tomto monologu se maskovaný lupič rozhodl nezabít tuto hlavní postavu a odešel.Ono šlo o to,že ten začátek se tak nějak odehrával jakoby na konci filmu a posléze se děj přemístil na začátek příběhu,jenže na tom začátku nebyla nijak uvedena časová osa děje.Jinak velmi dobrý film.

Kelt

Na některé filmy se musím dívat vícekrát, abych to pochopil, Hlavně u detektivek. Stejně tak si některou knížku přečtu vícekrát. Pokud znám výsledek a charakter postav, mohu jejich reakce sledovat a nejsou pro mne neočekávané. Každé dílo by mělo uspokojit člověka už po prvním shlédnutí, nebo přečtení. Pokud to člověk dělá u jednoho díla vícekrát, určitě důvody nejsou nízká inteligence diváka, ale spíš hodnota díla.

Liliana Steh

Mnohokráte knihy filmy cokoliv…

arygnoc

teším sa, keď si pozriem celovečerný film o nepracujúcej bezdetnej žene, pôvodným povolaním šatnárka v divadle, ktorú manžel buď podvádzal alebo sedel v kriminále.

a som zvedavý, či ten film pochopím.
a napr i to, prečo bol vlastne takýto film natočený.