jirka F

Stalo by se vůbec něco, kdyby všichni lidé v Česku přestali s kouřením?

Stalo by se něco kdyby všichni lidé v ČR přestali s kouřením a už nikdy nekouřili?

Nejlepší odpověď
Drap

Celkem nic. Zkrachovali by někteří trafikanti. Ubylo by dost pracovních míst, vládě by se dost podstatně snížil příjem do státního rozpočtu, což by zřejmě vedlo ke zvýšení daní. Lidé by možná byli zdravější, nepovalo by se všude spousta vajglů, kuřáci by byli velmi nervozní, někteří by to řešili alkoholem nebo jinou drogou.

Další odpovědi
Lamalam

Kdysi jsem četla bakalářskou práci „Tabák a státní rozpočet“. Někde na internetu se to potuluje, jistě to najdeš a vše podstatné se dozvíš.

anonym

stalo, hodně by jich přestalo kňučet, že nemají na jídlo, bydlení atd. nebyly by všude vajgly, smrad, netáhlo by hodně lidem z úst jak ze senkrovny. nikdy jsem nepochopil, proč dokouří a vajgla hodí na zem, i když je vedle popelník. odpověď kuřáků u nás v práci je, že má aspoň zametač co dělat a jde nicnedělat do kanclu 🙂

Kepler

Asi by se zhroutilo naše zdravotnictví, a to ze dvou příčin: zmizely by ty desítky miliard z daní cigaret, ze kterého se to zdravotnictví financuje, a taky doktoři by přišli o práci 🙂

isteron

Áno, štát by skrachoval, a nebolo by peňazí na iné dobročinné i zlé účely!

marci1

To by bylo krásné.Takové štěstí nás nikdy nepotká. 🙂
Doporučila bych všem kuřákům zadarmo rozdat magnety proti kouření, které si instalují na ucho. 🙂
http://www.zha­veceny.cz/neza­razene-produkty/5363-quit-smoke-magnet-magnet-proti-koureni-4899888100089.html

led

Štát by síce nezkrachoval, ale prišiel by o pomerne vysoké dane z prijmu, veľké množstvo ľudí by prišlo o práce (novinové stánky nezarábajú na tlačovinách toľko ako na tabakových výrobkoch), následne by to zasiahlo aj zdravotnictvo, pretože by sa zákonite znížil štátny rozpočet,…
PS,
článok, ktorý spomína Lamalam Tabák a státní rozpočet nájdete na https://www.vse­.cz/vskp/23625_ta­bak_a%C2%A0stat­ni_rozpocet

dubraro

Nekuraci by platili ještě větší berne … je-li to vůbec ještě možné.

Nuk nuk

Zkrachovali by ti, kdo na tom tak vydělávají. Proč myslíte, že místo zákazu kouření se píší na krabičky varování? Protože se ví, že to tolik lidí neodradí a peníze se budou sypat dál – především výrobcům, prodejcům a pak pochopitelně vládě.

dědapetr

Stalo vláda by zvedla celoplošně daně.

led

Lamalam, ide o diplomovú prácu (pdf) https://www.vse­.cz/vskp/23625_ta­bak_a%C2%A0stat­ni_rozpocet

Kepler

Lamalam: tu práci jsem vyhledal a jejím závěrem je: 50 mld do rozpočtu navíc a výdaje spojené s tabakismem jsou jen zlomkem.

jirka F

Ps: tato otázka částečně navazuje na současné téma obrázky na cigaretách.