Alesh

Stále se divíte, že se zhoršují mezilidské vztahy, morálka atd.?

Dnešní program na Primě Family (Family = rodiny, čili pořady pro rodiny s dětmi?!):

11:35 Diagnóza vražda (16)
13:25 Specialisté na vraždy III (3)
14:25 Vteřiny před vraždou (11)

No, není to krása? Než přijdou rodiče z práce, mají se děti u čeho vzdělávat a duševně rozvíjet, nemám pravdu?

Nejlepší odpověď
Damiana

Už jsem si „zvykla“ na to, že se tu dychtivě ujme a kopíruje všechen balast a odpad že zahraniční komerce. Filmy nemusí vysílat jen TV, jsou jich plné půjčovny, potažmo internet. Důležitější je Proč se na to lidé dívají, Proč je to tak baví. Také mi to vadí a rozhodně v tomto směru nejsem benevolentní…
Nahatou scénku vidět není také problém, to se Mosoj zatraceně plete! Nedávno jsem si v půl desáté ráno pustila NovuC. a v repríze z noci(!) na mě vybafl více než eroticky odvážný kousek. A ne poprvé a nejen na této stanici. Podle mne největší hnus jsou ale reality show – tam se ukáže „výběr“ národa. A to, čeho jsou lidé za pár šupů schopni.
Společnost bohužel hodně sociálně a kulturně degeneruje. Není tu řád, děti nemají vzory, protože jejich rodiče (porevoluční cháska) se často sami chovají jako pitomci. Učitelé nic neznamenají, prarodiče jsou na obtíž, instituce jsou k smíchu a zkorumpované. Ženy jsou sprosté jako dlaž-dič-ky a muži se chovají jako burani. Nejsou takoví všichni, ale bohužel většina už to je. Stát je vesele krmí sociálními dávkami, nepracovat není nezákonné, propadat není ostuda, proto krást ani vraždit už skoro není zločin.
Dříve se lidé více stýkali ve společnosti, dbali na kulturu, drželi si svou úroveň, které dosáhli – bylo to na těch rodinách, které si vyšly vidět na první pohled. Dneska? Vynechám-li Prahu, mišmaš – a zaměřím-li se na menší města, která dělají ten vzorek Česka, je to tragické. Vkus, úroveň, chování, galantnost – to se vytratilo. A jak to pak má vypadat u nich doma?

Další odpovědi
anonym

Pamatuji doby,kdy nás TV vychovávala a přez cenzuru se toho „špatného“ na naše obrazovky moc nedostalo a stejně vyrostla generace,která není prostá delikventů.Všichni mají na výběr-dnes už z mnoha programů,ne ze všech teče krev.:D

>

mosoj

Buď klidný nahá žena se tam ukázat nesmí. Zabíjet a vraždit ale ano !!
Děkuji nechci.
Jsem rád že alespoň někomu to vadí.
Typická dnešní společnost, plná ústa medových řečí ale vraždy, zlodějny a podobné „lidskosti“ nikoho nevzrušují! Buď si ale jistý že nikdo nepřizná, že tím že to toleruje, má na té součásné morálce a mezildských vztazích pořádný kus viny.

iceT

Za mých mladých let bývaly tyhle „krváky“ jedině večer po 22 hodině a pokud byla na obrazovce hvězdička,tak nás mamka vyhnala spát.No,někdy byla hvězdička i dřív,ale problém bych viděla v tom,že dnes se tyhle pořady vysílají o dost dřív než ve 22 hodin.

Funna

a co třeba výchovný efekt, že každé zlo bude potrestáno…nebo tam snad někdy toho lumpa nechytí?
Doplňuji:
mosoji a kdo tu co toleruje? naše věznice snad zejí prázdnotou? a že to má vliv na morálku? na morálku má vliv hlavně to, že si hodně lidí plete demokracii s anarchií…po časech komunistické diktatury, kdy tu byl policejní stát, si všichni myslí, že najednou si můžou dělat co chtějí !!!…jenže pokud rodiče nebudou dětem příkladem a nebudou se chovat jako civilizovaní lídé, ne zvířata, ani to, že v TV poběží jen samé „slaďáky“ společnost nepředělá…neh­ledejte vinu v jiných, ale v sobě…nikdo vás nenutí se na TV dívat a i děti se od takových pořadů „odstříhnout“, ale jen POKUD O TO RODIČE OPRAVDU STOJÍ!!!

Drap

Já se nedivím už vůbec ničemu. Stejně je to zbytečné

terry

Já vím. Jenou jsem to počítala a bylo to 10 – 14 krimi filmů a seriálů za den. Na jednom programu. Na dalším to bylo obdobné ☹.

ten který je

Není to o komunistech nebo o kapitalistech,ale o výchově.Když nějací primitivové,přivádí na svět děti aniž by byli schopni je vychovávat ke slušnosti a k prácovitosti,nel­ze se divit že na sídlištích tráví takoví zmetci čas na pískovištích s krabicovým vínem nebo s injekční stříkačkou v ruce.Navíc se ještě veřejně oslavuje sodomie a rodina jako základ společnosti je brána jako nějaký přežitek.Kam až to dojde nechci domyslet.

Kohut57

Souhlasím s Mosojem a nesouhlasím s Funna. Dokonce bych šel dál. Není to ani tolerance,ale ignorance morálních hodnot. Ve věznicích máme na počet obyvatel 8× méně vězňů, než v USA. Takže to bude v zákonech. Touto cestou bude brzy diktatura a budeme ještě za ní bojovat, protože bude lepší než toto, koneckonců socialismus byl také lepší než toto. Toto už je balast,dekaden­ce,kriminální stát.

jajajaja

Já jsem se na takový filmy jako malá ráda dívala, nejvíce u mě vedl Medicopter117 (nevím jestli je to správně napsaný), a pak jsem se tajně koukala u babičky v noci na telku (takže jsem viděla rychlí auta, krev…) a ted jsem velká :)) ale nejsem vůbec svině, spíš taková utáplá :( myslím že je to výchovou, kdyby rodiče občas vytáhli prut a švih švih tak by se děti pěkně sklidnily, ale nee oni jim radši koupí novej mobil, nebo žehličku na vlasy :)

Kohut57

Je to ve společnosti, v jejím uspořádání. Pořád je lepší osvícený diktátor a řád na grázly, než moc v rukou póvlu, dekadentní demokracie. Nikdo nemůže slušně žít, nekrást, nelhat, nepodvádět, když tak činí většina a ta řídí stát ať zezhora či zezpoda. Nejde se jednoduše odstřihnout od všeho. Od pokřivených médií,od kriminálního vedení, od zrůd v ulicích, od cikánů, od antikultury a úchylů. Prostě se s nimi musí už konečně něco řešit. A to samozřejmě silovými prostředky, dříve než to udělají oni s námi.

anonym

Alesh , nevim, jestli se mam cim " chlubit " .. , ale moji synove postrileli v detstvi pul Ameriky . Ja jim jeste ty strilecky – hry vozila ze zahranici. !
A dnes jsou jiz dospeli , sportovci .. , uspesni v praci i ve vztazich.
Ja si porad myslim, ze je to v lidech. Ja jsem i v detstvi videla par kriminalek a " Drakulu " .. a nepoznamenalo me to.
Kdo to nejak extra " nezere " a to krimi ma spis jako konicka a honi pri nem zlodeje a vraha .. , tak je to ok.
A k tem hram. Kdyz samozrejme nejake dite hraje a pak vtrhne i v realu do skoly a pali to do ucitelu , je me z toho take uzko. A ve vsech pripadech mu pak doma najdou ty strilecky – hry. Ale ty hry hraji dalsi miliony deti po celem svete … , ale pise se jen pak o tom jednom. A vrahove a zlodeji , podvodnici byli i drive , kdy jeste nebyla ani Tv…
ja Tv , hry ani " sprostarny" detem nezakazovala , ale ani nedoporucovala .. . nechala jsem to na nich. -iv-

mosoj

Funna
No vidíš jak se rozčiluješ. O to mi jde. Nevím ale proč, když v podstatě odpovídáš mými slovy. Ono se to jaksi dotklo i tebe že ?
Navíc ten výchovný efekt je jaksi širší . V těchto případech hlavně s negativním dopadem na osobnost.

mosoj

Jestli mně někdo nutí nebo nenutí se na něco dívat, považuji za slaboduchý výplod , který zásadně podceňuje výchovný dopad masmédií na lidi zejména na děti !!!!