terry

Stále platí Volvo za nejbezpečnější auta?

Vím, že se v minulosti uváděly VOLVO jako nejbezpečnější auta, a také mi je jasné, že se bezpečnost zvýšila, ale stále to platí nebo se už bezpečnostní opatření vyrovnala?
Dík.
Doplňuji:
Takže bezpečnost, coby hlavní kritérium není důvodem pro nákup Volva, když bychom raději jiné?

Nejlepší odpověď
jpau

Jde o to, jak posuzuješ bezpečnost – to je v dnešní době poměrně komplexní věc. Pokud ti jde o pasivní bezpečnost (do něčeho s tím praštím) tak ve stejné cenové hladině, jako jsou Volva je vlastně jedno co si vybereš, protože výsledky nárazových zkoušek budou dost podobné (do 60km/h přežiješ a vystoupíš).

Pokud ti jde o aktivní bezpečnost, tak tam je Volvo hodně vepředu (různé asistenční systémy apod.), stejně tak jako v ochraně chodců… Takže ano, Volva jsou jedna z nejbezpečnějších.

Doporučuji ti podívat se na tyto stránky: http://www.eu­roncap.com
Jsou tam výsledky bezpečnostních zkoušek vč. nárazových testů (+ videa + fotky apod.). Třeba ti to pomůže při výběru.

Další odpovědi
GoCars.cz

V dnešní době se auta v bezpečnosti dost vyrovnala, a rozdíly jsou již minimální. Až na vyjínky hodně levných automobilek (Dacia atd…) Z Volva je za poslední dobu asi nejbezpečnější model V40. ALe je to těžké takhle říct, rozhoduje spousta parametrů…
Doplňuji:
Ano, pokud se Vám zamlouvá jiné, klidně do něj běžte. Automobilky si dávají na bezpečnosti hodně záležet, kromě výše jmenovaných levných automobilů.
Navíc je rozdíl, jestli se Vám stane nehoda s miniautem, nebo SUVéčkem.