mardwina

STÁLE NEJASNOST VE VRÁCENÍ KAUCE

DOPLŇUJI,ŽE Z VÝPOVĚDÍ PO DOHODĚ NEBYLI PROBLÉMY,JEN MĚ STÁLE STRAŠÍ TA DOBA URČITÁ-JEDEN ROK.TA JE UVEDENA VE SMLOUVĚ JAKO JEDNA Z PODMÍNEK,ALE PO DOHODĚ BYLA TATO PODMÍNKA ZRUŠENA VÝPOVĚDÍ (POKUD TOMU DOBŘE ROZUMÍM),TAK MÁM STÁLE NA KAUCI PRÁVO?DĚKUJI…

Odpovědi
Langer

Ano na tuto kauci stále nárok máte. Nelze ve smlouvě uvést, že kauce vyplacená nebude zpět. Je to pouze finanční záruka,kterou pronajímatel musí mít uloženou na zvláštním účtu a její neoprávněné použití je považováno za zpronevěru, slouží pro pronajimatele v případě neuhrazení toho co jste měla zaplatit a případně k úhradě závad, které jste v pronajatém bytě způsobila. Doporučoval bych asi nejlépe, zašlete mi smlouvu a výpověď pro bližší prozkoumání, kde bych Vám mohl zaslat stanovisko jak dál a podle kterého § postupovat.

Zdroj: www.langermar­keting.cz