bigbít

Stále mi nejde na mysl smysl VOŠ-ky, objasní mi to prosím někdo?

já si totiž stále osobně myslím, že VOŠ jsou prakticky zbytečné…alespoň zde u nás a záleží více na schopnostech každého zvlášť, než na titulu, který člověk mít nemusí, pokud je cílevědomý a není líný…tak prosím o váš názor, děkuji

Nejlepší odpověď
Terryle

To já si zase myslím, že VOŠ-ka může být praktičtější než kdovíjaká vysoká, soudím dle vlastní zkušenosti. Pokud člověk dejme tomu vyleze z gymplu, ale chce se už učit spíš praktičtější věci a ví, co přesně, přijde mi dobře zvolená VOŠ celkem fajn. Vysoká je spíš teorie a teorie, než praxe…

Další odpovědi
Marunka2

VOŠky jsou hodně praktické, zaprvé výuka je mnohem více zaměřená na konkrétní oblast (ekonomie, zemědělství, cestovní ruch, zdravotnictví atd.), zadruhé během roku je poměrně dost praxe – záleží na oboru, ale i na podnikání je v každém roce několik měsíců povinné praxe.
Takže pokud je člověk cílevědomí a není líný a nepotřebuje vysokoškolský titul, tak VOŠka mu dá dobré zkušenosti a praktické, konkrétní rady. Vysoká je pět let strávených teorií.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Na VOŠce jsem zjistila, co všechno nám nebylo řečeno na střední a zjistila jsem, jak se věci mají. Na vysoké jsem se dozvěděla hromadu moc informací, které mi celkem moc k ničemu nejsou. A navíc předměty na vysoké, které byly shodné s těmi ze střední a z VOŠky, mi nedaly o nic víc, než co jsem věděla z dřív. Naopak, kdybych ty předměty neměla už dřív, tak bych je snad z rychlíkového podání na vysoké snad ani nepochopila.

Tím nechci shazovat vysoké školy, ty jsou zaměřeny pro práci inženýrů, vedoucích apod., ale střední a vyšší odborné školy vychovávají praktické odborníky.

soudek

velkým plusem k tomu ještě je, že přijímačky na VOŠ to je pohodička, ale na vysokou hrůza(když to není pedárna…atd) a pak z ní vyjdeš a máš nervy v kýblu