pusinka50

Stala se vám v životě někdy nějaká událost, se kterou se dodneška těžko vyrovnáváte, která vás dodnes silně trápí?

Hanny2 mě inspirovala na opačnou otázku a nebudu hledat v šedé liště, jestli na ní někdo kdysi odpovídal. Nechci navozovat smutné a nepříjemné téma. Jen by mě to zajímalo, protože já ten „svůj“ problém v sobě nosím „zatvrdnutý“ už 18 let a ne a ne se z něj dostat, nemůžu se s tím pořád vypořádat. Jde o tragickou plánovanou smrt mého taťky v metru a nesebrala jsem dosud ani sílu dojít na rozptylovou loučku ho pozdravit, musí mu prostě stačit, že si na něj každý den vzpomenu se slzami v očích. Od té doby nemohu jezdit metrem a když už někdy opravdu musím, dělá se mi v něm hodně špatně

Nejlepší odpověď
Damiana

Nemůžeš se s tím vypořádat, protože ti s tím nikdo nepomohl. Potřebuješ „rozchodit“, to po takové tragédii není nic neobvyklého. Někdy léta nepomáhají, spíš naopak, člověk si v sobě nedořešenou tragédii nese a podvědomě se k ní – i při nejnevhodnějších příležitostech a situacích – vrací. Sice se může stát, že jsi ji „vytěsnila“, ale je to jako u herce. Zdánlivě zapomene roli, kterou hrál před dvaceti lety, pak k nim přijede soubor s nastudováním stejného představení, a už že sebe sype třeba třináct set Cyranových veršů…
Musíš svému tatínkovi odpustit, ale musíš naleznout svůj vlastní důvod a objevit v sobě k tomu sílu. A to bez dobrého psychologa nezvládneš. Doporučuji ti to neodkládat, jistě spolu vyberete nějakou vhodnou terapii a ty se přestaneš trápit. Přeji ti hodně štěstí. Neboj se toho, bývá to hodně úspěšné, uvidíš, že to vyřeší i tvůj problém.
A ke tvé otázce ještě co se konkrétnosti týká. Ano, mám také v životě tragickou událost, se kterou se určitě nikdy nesmířím, bylo to obrovské neštěstí, na které také myslím den co den, to ti přiznám, ale po jistém, dodnes nevysvětlitelném a nevysvětleném sledu událostí jsem byla „ujištěna“, že mohu být v klidu. Takový vnitřní pokoj, který teď s tou osobou vzájemně „máme“, je až neskutečný. A svým způsobem i krásný.

Další odpovědi
anonym

V porovnání s tvojím příspěvkem, je ten můj banální, ale nemůžu se s ním srovnat od r.1996.Jeden soused z vesnice mě připravil podvodným způsobem o zahradu kde jsem 16let choval zvířectvo a nyní na té zahradě stojí dům zbohatlíka, který je synem toho podvodného souseda.TAKŽE DENNĚ mám na očích místo kde byly králíci, slepice,kachny, husy a nyní je to zabetonované příjezdovou cestou jeho barákem a různýma betonovýma zbytečnostma.

Sůwa

badisko – doufám pevně, že tvůj názor nikdo nesmaže, aby i ostatní viděli co jsi zač. Nebudu psát o božích mlýnech, ale na každou svini se někde vaří voda.

Damiano – při vší úctě k psychologům, všemocní nejste.

Pusinko 50 – ano, stalo se a musela jsem se s tím naučit žít, ale někdy je to zatraceně těžké. Jak psal pan Hrabal – některé skvrny nelze odstranit bez poškození podstaty látky.

Damiana

Sůwa – To mi povídej:-)

ten který je

Badisko nezapomínej že zlo se vrací jak bumerang.Musíš být pěkný zmetek.Jsem rád že tě neznám.Fuj tajbl!

pusinka50

Děvčata, jsem ráda, že jste na badiska reagovaly tak, jak jste reagovaly, mně se z té jeho odpovědi udělalo úplně špatně, fakt, nechápala jsem tu zlobu.
Damiano, díky za soucítící odpověď, nějak ta otázka ze mě vypadla, teď je všeho na mě nějak moc, o psychoterapii přemýšlím, i když moc naděje v to nevkládám, taky, podle toho jak budu při penězích, bych zkusila znovu homeopatii a „Cesty do duše, svého podvědomí“

Damiana

Zkusit se má to, co jsi ještě neudělala, ale čemu alespoň trochu věříš. Jestli ti nepomohla homeopatie a přesto chceš do ní znovu investovat, jsou to podle mně zbytečné peníze. Co se týká psychoterapie, Sůwa má zčásti pravdu, je to složité a je to hlavně o tom, na koho narazíš a pak také o tom, jak silná jsi osobnost ty sama. A pochopitlně také na závažnosti problému a dalších aspektech. Všechno se spravit nedá, protože se to jednou stalo a hotovo – a upřímně, ani by to nebylo dobře, neboť by se pak terapie dala nazvat spíš vymytím mozku…
Jenomže, ono se má zkusit všechno nebo alespoň hodně. Na každého člověka zabírá něco jiného a je nutné přijít na to, co by alespoň ulevilo právě tobě. Zázraky čekat nesmíš, tatínka ti nikdo nevrátí, ani ti „to nevysvěťlí“ – jak by to asi dokázal… Ale… je hodně variant a možností, jak ti pomoci. Jenomže, kdybych ti prozradila teď, dopředu ty triky, minul by se možný pozitivní výsledek účinkem. Takže… Přeji ti šťastnou volbu:-)

pusinka50

Damiano, homeopatie mi pomohla v jiném problému, o kterém jsem ani nevěděla, že ho mám, jak byl zasunutý hluboko. A doslova vyzvrátila jsem ho ven. Je po problému. Nejde o klasickou homeopatii, tato léčebná metoda jde cestou podle knihy o osobním rozvoji od Brandon Bays „Cesta“. Akorát, že tedy solíš za každou hodinu terapie 800 Kč. Nevím, jak silná jsem osobnost, ale přežila jsem tolik životních nástrah a neštěstí, že by to vydalo na mohutnou trilogii a stále přežívám, ale lehké to vůbec není. Až se přestěhuji, zkusím psychologa, když mi jeho osoba nebude vyhovovat či se nikam neposunu, budu muset šetřit na homeopatii. Tenhle problém, který jsem v otázce popsala, je příliš velký a těžký na to, abych ho táhla za sebou dál po zbytek života, udolává mě a musím s tím zkusit něco udělat. Děkuji ti za podpůrná slova:-)

anonym

Já bych se badiska trochu chtěla zastat, je to asi mlaďas
a hold oni někteří neodhadnou dopad svých slov a navíc jim mnohdy chybí slušnost, empatie a pokora. Často nemají ani potřebné znalosti nebo zkušenosti a přesto mají potřebu se vyjadřovat či dokonce radit. Ale takových je na Odpovědích víc a nemusí to být otázka věku. Ani otázka ale ani badiskova odpověď, která vyvolala takhle bouřlivé reakce skutečně nejsou zrovna typickou ukázkou fungování těchto Odpovědí. Badisko uvedl alespoň správný platný odkaz. který

pusinka50

Já myslím, že každý soudný člověk, ať je mu 20 nebo 90 let, musí vědět, kam až „může“, tak, aby se z nezjištěných příčin nedotkl druhého člověka. Jestli není vychován k tomu, aby uvolnil v autobusu místo starším, tak ale by měl vědět alespoň základní minimum, co se týká lidské slušnosti a chování k druhým lidem. Badisko měl otázku nepovšimnutou přejít a neodpovídat na ní. Zřejmě se zde potřeboval z něčeho vyzvracet, ale kdo má jeho zvratky číst? Zde je každého svaté právo klást otázky a na ně odpovídat, pakliže to není v rozporu s kodexem. Já kodex neporušila, jen jsem se slušně zeptala a musím říct, že mě Damiana posunula cestou, o které přemýšlím jako o jednom z řešení. Pokud badisko o sobě říká, že není svyně, možná ale, že je svině, nevím, každopádně jeho neúměrná reakce a odpovědi ostatních na ní o něčem svědčí.

anonym

Badisko není jediný, kdo se tady zachoval neslušně. Jsou tu uživatelé, kteří o slušné komunikaci nemají ani zdání, uráží ostatní a nikdo se nad tím nikterak nepozastavuje. Teď se to dotklo přímo tebe, pusinko tak ti to vadí, ale urážky ostatních uživatelů klidně přejdete. Badisko prostě po svém projevil svoje stanovisko a názor, ale nikterak tě verbálně nenapadnul ani neurazil.

ten který je

Připomínáte mi rodiče nějakých spratků,kteří někoho na ulici bezdůvodně zmlátí a maminka má ihned omluvu že to nic,to si jenom hrají…

Damiana

Tedy badisko, to jsi přehnal. Za takové chování bys zasloužil virtuální facku. Nevím, co máš za problém ty, ale všimla jsem si, že dost často rád místo smysluplné odpovědi shazuješ a ponižuješ potíže druhých. Často odpovídáš ve stylu: Tvoje problémy bych chtěl mít. Takhle se to ale mezi slušnými lidmi nedělá. A také je to odpověď nanic.
Nementoruji, ani to z mé strany není výzva k diskuzi, jen je to spíš obyčejné lidské zhusení nad tak necitlivým a negalantním chováním, jež je hodno smazání – narozdíl od tazatelčina dotazu.
pusinka50 položila otázku, navíc zajímavou a pokud nechceš nebo neumíš slušně odpovídat, alespoň neurážej. Jediný, kdo tu nesmyslně porušuje nejen nějaký pitomý kodex, ale hlavně základní pravidla slušnosti a empatie, jsi ty.

hanny 2

ad badisko – to seš teda pěknej ubožák,pokud tě nezajímají problémy druhých! Mohl bys mít aspoň trochu úcty k tak choulostivému tématu!Kolik ti je?Taky si myslíš,že svět patří tobě?Tvoje drzost opravdu nezná mezí.......!

badisko

pro vsechny …kazdej mame svy problemy z neventilujem je do sveta …do ubozaka mam daleko ..do svyne taky …

Bedy

Radši se nauč pořádně česky, ty svyně 😁 Ne, vážně.. od tud až po tud..