stal jsem se vlastní hloupostí tzv.Jednatelem ve virtuální s.r.o.

Vlastní hloupostí a důvěřivosti jsem se stal Jednatelem firmy s.r.o. Tato je fiktivní.O to že jde o řízený podvod mi došlo bohužel pozdě.Nyní mě zajímá jak z toho ven. Nechci už dále mát s touto s.r.o nic společného.

Nejlepší odpověď
terry

A ptáš se, co máš dělat?
Jít za právníkem?
Myslím, že tento problém není pro lailky.

Další odpovědi
anonym

V jakém smyslu tzv.? Buď jsi jednatelem nebo ne! S.r.o. je zapsána v registru živnostenského podnikání a může být i v Obchodním rejstříku. Protože jednatel zastupuje s.r.o., okamžitě zažádat o výmaz a jedná-li se o podvod, je povinnost podat trestní oznámení o podvodném jednání.
Pakliže jsi ale přijal úplatek za bílého koně, můžeš být stíhán jako spolupachatel.
Jó, holt za blbost se platí.
P.S. Jinak sichr je rada od terry.

Fidel

Chápu-li to správně, jste jednatelem SRO, který funguje jako bílý kůň. Ano?
Takže se vzdejte funkce, oznamte to valné hromědě (společníkům) a společnosti. Valná hromada to musí projednat nejpozději do 3 měsíců, pak vám zaniká funkce ze zákona. Dále souběžně s tím podejte trestní oznámení (pokud máte podezření na protiprávní jednání) – nejčastěji jde o podvod (různného typu), zpronevěra, porušení povinnosti při správě cizího majetku, úplatkářství atp.