Frogman

Stal by se z toho nekonečný cyklus?

Z tohoto: http://q35.im­gup.net/nekonec­nyc5dbc.gif by se teoreticky mohl stát nekonečný cyklus, ale zkoušel to už někdo v praxi? :DD

Odpovědi
gecco

Myslíš bez energie dodávané do zesilovačů???
;-DD
Ani toto ´perpetuum mobile´ nefunguje…

arygnoc

a prečo by z toho mal vzniknúť nekonečný cyklus?

ak pominieme kadejaké zpozdenia (čo pri >ideálnom stroji< musíme), tak ten zvuk v uzavretom okruhu bude prebiehať iba dovtedy, kým bude prichádzať zvonka.

tá úvaha nemá logiku (je špatný už predpoklad – reproduktory totiž vysielajú zvuk v tom istom momente, ako vstupuje do mikrofónov), niet jediný dôvod, prečo by malo prísť k zacykleniu.

;-Q
Doplňuji:
@klumprt:

čo do toho stále montujete nejaký cyklus?

žiadny cyklus NEVZNIKÁ (spätná väzba je niečo iného)!!!

to je akoby ste polieval hadicou záhradu, zrazu ju odtrhol od kohútika a konce hadice spojil – nič by v tej hadici nekolovalo! (a je jedno, čo v nej je, či vzduch, voda, petrolej alebo elixír lásky)

;-Q

klumprt

Proč tak složitě? Proč nestrčit mikrofon rovnou před reproduktor napojený na ten mikrofon. Pak se tomu bude říkat akustická zpětná vazba, což si na vlastní uši v praxi vyzkoušel snad každý, kdo šel na nějaký rockový koncert.
Už je o tom i článek na Wiki: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­kustick%C3%A1_zp%C­4%9Btn%C3%A1_vaz­ba
Tvůj systém je jen prodloužením cyklu. Podle mě by byl efekt téměř stejný, možná místo vysokého pískání vy bylo slyšet nižší tón, kvůli větší délce cyklu.