Avatar uživatele
arygnoc

Sťahujete z netu filmy? Nahrávate na net filmy?

malá ilustrácia, ako to môže dopadnúť:

http://www.no­vinky.cz/krimi/319900-nahral-na-internet-filmy-ted-ma-zaplatit-28-milionu.html

je to poučné?
Doplňuji:
vanasi, rocker, reezo, …

takže vám by nevadilo, keby ste mi prišli zadara obhodiť barák?
prečo by som za to mal platiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3805 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Četl jsem. Pro nepoučitelné ani toto není poučením

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Zajímalo by mě jak na něho přišli.
Doplňuji:
resp. jak se k němu dostali

Reezo: taky mě to připadá spíš jako bubák od nějaký asociace autorů, nechce se mi věřit tomu že nějakej policajt na netu viděl píchlý video, a hned začal zjišťovat z jaký IP adresy ho tam dotyčný vložil a obvolávat poskytovatele a shánět povolení od soudu, aby zjistil kde dotyčný bydlí, když šlo o jednotlivce a v ČR existujou existujou celé servry, které se uploadem filmů zabývají a ještě si za to nechávají platit, které stále jedou dál a nikdo se o ně nezajímá ačkoliv na nich protečou petabajty nelegálních dat..

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Ano. Ne.
Podle českého autorského zákona je stahování legální, sdílení nelegální. Autorské svazy dochází k neuvěřitelným částkám mylným předpoladem, že každý, kdo si film stáhne, by za něj jinak zaplatil. Dokud se nenajde měkdo, kdo u soudu prokáže, že je to nesmysl a vzniklá škoda je tak silně nadhodnocena (a ochranný svaz se tím dopouští jednání nesoucího znaky trestného činu podvodu), pak tohle nebude nenormální.
Doplňuji:
Není to vůbec neobvyklé, pro PČR a nejrůznější CERTy a CIRTy pracují schopní lidé (viz např. nedávné phishingové útoky).

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

  1. ANO
  2. NE

Někdy si projdi internet a podívej se, kolik stránek nabízí k prohlédnutí nebo ke ztažení nové filmy. Vzhledem k přehnaným ceném nových DVDček se tomu ani nedivím. A podle mého názoru mohou být někteří „filmaři“ rádi, že se na ten jejich film, ztažený z internetu někdo podívá, protože se na některé filmiy některých taky umělců lidé do kin příliš nehrnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Podle reakcí pod článkem to moc poučné není. Většina diskutujících s takovým jednáním souhlasí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Buďto to bude fake nebo ho někdo prásknul… Každopádně pokud nebudete šířít ty věci dále, tak vám nic nehrozí. Já osobně jsem neutratil nikdy ani korunu za film či seriál. Maximálně za film v kině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Protože většinou nestihám filmy v televizi,tak si je samozřejmě stahuju.Je to podle mě stejný,jako kdybych si ho nahrál z TV.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

prosim te ,bez primo na webshare.cz a mas to !!!Rychle a jednoduche.ostatni jako terenty,uloz.to atd stoji zaprd.
Doplňuji:
At plateji KELLNERO – BAKALO – JANOUSCI!!!!!!!!!!­!!!!!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LeVovič

také mám na jednom serveru nějaké filmy, programy, hry…„moje“ soubory si stáhlo kolem milionu lidí a i kdybych měl jít sedět, tak budu šťastný, protože jsem pomohl spoustě lidem a je to hřejivý pocit :) a s protipirátskou unií již mám nějaké zkušenosti…tuto společnost bych zrušil, protože bojují proti lidem a to by neměli :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

arygnoc: já si myslím že jednou bude většina filmů a hudby volně ke stažení a zadarmo, stejně jako internet a spousta dalších věcí..

před 3805 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

bolačku, taká doby tu už bola, keď sme si mysleli, čo všetko bude zadarmo.

a čo bolo zadarmo, resp. relatívne zadarmo (oproti ostatnému svetu), tak nám prikázali noví páni (tých pár disidentov, dnes milionárov) platiť.

takže <chrst kýbel studenej vody> – zobuďte sa!

před 3804 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

at plateji za filmy KELLNERO – BAKALO – JANOUSCI!!!!!!!!!!­!!

před 3804 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek