huxa

Stahování z torentů a celkově stahování ilegálních věcí-co si o tom myslíte?

Pro mě jsou všechny filmy a hry v dnešní době cenově nedosažitelné, nemůžu dát min 200Kč za film a 1000Kč za hru, kterou jsem neměl možnost ani zkusit formou demovky. Účet nemám, takže něco jako steam odpadá. Když bývali hry za 150Kč, každý týden jsem si nějakou koupil, nebo ty filmy za 49Kč… to bejvali časy. Proč je teď všechno mnohonásobně dražší, když to ani neni lepší a navíc u těch her ani demovky nevychází? kdyby si lidé mohli zkusit zadarmo dobrou hru a potom ji koupit za přijatelnou cenu (dejme tomu těch 300Kč), přestali by ty hry stahovat, ne?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Problém je že producenti zaspali dobu ☹

Na západě není problém koupit digitálně

Holt jsme malý trh a nevyplatí se přizpůsobovat pro nás jejich portál.

Nemáte euro, máme větší jazykovou bariéru, není u nás zvykem platit kartou přes net to všechno hovoří v náš neprospěch, aby se nám přizpůsobily

Další odpovědi
Alesh

To je otázka… Média u nás byla drahá vždycky, cca před 15 lety hudební CD stálo okolo 500 Kč, kolik byl tenkrát průměrný plat? 5 tis. Kč? Jenže nebyl pořádně net ani vypalovačky, takže někdo dal a někdo zkrátka ne. Hry stály míň čistě z důvodu, že byly jednodušší, datově nenáročné, programované skoro „na koleně“. Když přišly superpařby na několik CD či DVD, stály vždy okolo 1500 Kč. A jsou borci, co to za to dají a pak jsou borci, co to nedají i kdyby ta hra stála korunu, tak ji sosnou z netu už z principu. V Rusku prý hry byly vždy levné, páč si výrobci byly vědomi, že drahé hry tam neprodají a že prolomit kopírovací ochrany není pro dobré ruské hackery žádný problém. Jen u nás to furt stojí nekřesťanské peníze.

RedC22

K tomu Steamu:
To není tak docela pravda. Sám ho používám a občas zavedou docela parádní plošný slevy. Třeba Counter-Strike: Source jsem tam před nějakou dobou koupil za 7,5 EUR a za novej Counter-Strike: Global Offensive jsem dal v předprodeji 9,89 EUR. A nedávno jsem tam viděl Metro 2033 za asi 4 EUR.

Pokud nejdeš po novinkách, dají se tam koupit zajímavé hry relativně za levno.

iceT

Přijde na to,o jakých hrách se bavíš,pokud by šlo o hry na pc,tak se prodávají časopisy s hrami,takové Score stojí kolem 250 kč a na cd jsou 4\5 her.

Pak jsou i prodejny,zas­tavárny,kde hru na herní konzoli koupíš kolem 500 a i levněji.Protože ten,kdo si koupí nějakou pecku,ji odehraje a pak na ní nebude doma sedět,půjde třeba do Game,tam ji prodá,sice pod cenou než za kterou ji koupil,ale s kartičkou a může mít výhody.Já tam koupila třeba posledního Prince z persie za 600,když novej stál 1200 a byl jen jednou ojetej.
Kamarád má zastavárnu,tam vykupuje hry na PS2,3,i PSP a za 300 max je prodává a jakože tam se občas najde fakt poklad.

Byla doba,kdy jsem za filmy na dvd dala denně kolem dvou stovek,když teda stály tu pajsku,ale od doby co mám net,tak jsem za filmy na dvd dala asi 800,protože se mi na ně nechtělo čekat.

SonsyMite

A proč platit? Já k tomu teda nemám důvod

huxa

redc22-ano, bohužel, jak uvádím, nemám účet a tudíš si tam nemám jak převést peníze. Byl bych moc rád, kdybych si tam mohl poslat peníze i pomocí sms…

RedC22

Jo, promiň, já to špatně přečet nebo pochopil.

(Pokud ti už bylo 18, tak si ho založ. Osobně mám účet u mBanky a při určitým způsobu používání to je bez poplatků.)

huxa

jasný ;)
bohužel, ještě 18 nemám :( prej jde mít svůj účet od 15 let, ale já bankám nevěřím…)