Berušinka

Stahovací popruh. Pánové, prosím, poraďte.

Zdravím všechny známé i neznámé po velmi dlouhé době. Nevím, jak přesně formulovat otázku, protože se to týká věci, které rozumí více muž než ženy, ale snad se mi to nějak podaří. Na káře si za autem vozíme dřevo a stahujeme normálními popruhy, ale ty jsou celkem slabé, jak jsme zjistili. Byli už teda starší a jeden se dokonce utrhl. Chtěli bychom něco „kvalitnějšího“ a hodně pevného, co by nám dlouho vydrželo. Myslíte, pánové, že toto je dobrá volba? :http://www.ba­tacz.cz/staveb­ni-a-hospodarske-naradi/rucni-stavebni-naradi/Pas-stahovaci-8-m-5-tun-upinaci-2602.html

Hledala jsem i v těch „obyčejných a normálních“, ale zdají se mi všechny slabé (to, co jsme měli my). A ten porpuh /viz odkaz/ by měl opravdu vydržet dlouho a „cokoliv“.

P.S. Abyste si třeba nemysleli, že přítel je tak hloupý a nerozumí tomu, tak vás vyvedu z omylu. Vůbec neví, že to mám v plánu koupit. Bude to mít příští týden jako dárek.

Omlouvám se za román.
Doplňuji:
Všem děkuji za odpověď.

Mosoj: Ano, přítel něco brblal o těch, co mají kamioňáci 🙂

A co tento? To je něco podobného: http://www.bmshop­.eu/popruh-upinaci-s-racnou-a-hakem-8m-x-50mm-to-82393/

Všem, kteří napíší ještě na toto, děkuji. Já už dál pak jen v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Drap

Používal jsem snad ty samé. Jsou zcela funkční, dostatečně silné na cokoli co lze za osobákem převést a nemají žádný problém.

Další odpovědi
autacek

Popruh dobrý, možná až moc silný.

Osobně bych se přikláněl raději ke dvou slabším a kratším, na většinu věcí se mi navíc osvědčily mnohem víc gumové upínáky. http://www.pmdtra­de.cz/gumove-upinaky-s-haky-450-600-800mm-3ks/p/776

P.S. Ale pochopitelně, že pokud s tím vozíte třeba nábytek, tak tok může být dobrá volba.

RedBox

Pokud se jedná pouze o dřevo, které je na vozíku naskládané, tak bohatě stačí tyto: http://www.bru­sivojimi.com/os­tatni/pasky-stahovaci-popruhy/pas-upinaci-2/
Pokud by jste samozřejmě chtěla vést nějakou vysokou, či vratkou skříň, doporučoval bych klidně i ty Vaše zmiňované 5t popruhy. Ikdyž osobně nemám moc dvoudílné popruhy rád, ne vždy se najde nějaká hrana či oko, o které se dá popruh zaháknout. Jinak na nějaké lehké prkýnka stačí gumové popruhy (lanka) s háčky na konci. Popruh mi praskl jen jednou a to když jsem vyvracel strom a použil jsem starý, vybledlý popruh. Párkrát jsem zabral ráčnou a pak jsem jen ucítil ránu do nohy jak starý popruh na 1,5t povolil.

mosoj

Mělo by stačit do co doporučuje RedBox.
Vámi vybrané používají kamiony.

Doplňuji:
Osobně je používám.

honza19hk

Rozhodně je ta 5tituna lepší než ty slabý.Používám je taky.

Tyhle jsou největší co se dělají. Jsou určeny pro těžké náklady,takže na vozejk za auto je až moc předimenzovaný ale je lepší než ty slabý.
Pokud by ti nestačil tak pak už jedině kotvící řetězy pro nadměrné náklady.

Vzhledem k tomu,že to je PES (polyester), to nemá rádo ostré hrany, proto se pak trhají.

cukrar

Z vlastní zkušenosti, kute široké alespoň 5cm. Při ráčnování lehce přetrhnete ty slabší. Tento v odkazu nepřetrhnete. Najděte si za dobrou cenu 5t. Upínací gumy na dřevo je nesmysl..

terry

Sice nejsem muž, ale nějaké zkušenosti jsem již nasbírala.
Uvedené popruhy jsou dobré, doporučuji šíři těch 5 cm a 5t.
Gumy na těžké dřevo je nesmysl.
Známý používal jako levnou alternativu vyřazené požární hadice, ale je potřeba je přizpůsobit, protože nemají připevněné ráčny na stahování.