jirka F

Stačilo by, kdyby se vánoční štola po upečení nemáčela v cukru, ale jenom posypala?

aby to nebyla tak moc sladká.

Nejlepší odpověď
annas

Štola se maže po upečení rozpuštěným máslem, pak se obalí v moučkovém cukru, takže vytvoří krustu.
--

Ale určitě by šlo štolu pomazat máslem a až vychladne jen pocukrovat. Nebyla by celá bílá, ale méně sladká. Povrch by měla jako naše vánočka.

Je snadné vyzkoušet, případně ještě snížit obsah cukru v připravovaném těs­tě.

Další odpovědi
Kepler

Vadit by to nemělo. Ale sypat cukr po důlní štole by bylo mrhání, na štólu by to šlo.:-)

Šidlo

ja vždy len horúcu rovno z rúry posýpam.....aj tak vydrží min.10 dní

ono hlavné je to aby cesto nebolo moc sladké a aby v ňom neboli vajcia