Bednaricek

Stačí začátečníkovi levné čínské housle?

Rozhodl jsem se, že vyzkouším hru na housle. Ve smyčcových nástrojích se vůbec nevyznám. Rozhodně nemám v plánu kupovat housle za desítky tisíc. Asi 5 let hraji aktivně na kytaru a příčnou flétnu. Housle chci zkrátka jenom vyzkoušet a považuji to za takový malý experiment. Nemám nikoho, kdo by mi housle zapůjčil a rád bych měl vlastní. Nemám vůbec představu o cenách smyčcových nástrojů. Hledal jsem na internetu levné housle pro začátečníky a dostal jsem se k nástrojům vhodným do ZUŠ. Takové housle do ZUŠ se dají pořídit např. za 2000Kč (+ musíte dokoupit příslušenství). Má smysl si takové housle pořídit, nebo nad tím nemám ani přemýšlet? Je to pro mě obrovské dilema, protože rozumím pouze kytarám a flétnám. Doufám, že budou mít spolubydlící radost. : )

Nejlepší odpověď
df

Nevim, kolik ti je let. Co se tyka velikosti nastroje, od 13 let a vice jsou vhodne tzv cele housle 4/4. Je to jeden z nejtezsich nastroju a nedoporucuji uceni typu samouk. Sam jsem nejakou dobu na housle hral. Vyzaduje to mnoho casu a driny. Nektere umelecke skoly svym zakum nastroj zapujci. Jinak kolem 2–3 tisic je mozne pres inzerat poridit. Najdi si ucitele, on ti sezene i housle. Sam do toho nema cenu jit.

Další odpovědi
dubraro

Nemám zkušenost s houslemi, a vlastně s žádným hudebním nástrojem. Ale vím, že učení je obtížnější, když musíš kromě svých nedostatků zvládat ještě nekvalitní, „začátečnické“ nářadí. V té době nedokáže člověk rozlišit, co je jeho chyba a co nedostatek nástroje. Učit by se člověk měl s alespoň průměrně kvalitními pomůckami.

Vlastní zkušenost: Jako kluk jsem často chodil bruslit. Tehdy to byla běžná zábava, i školou organizovaná. Měl jsem tehdy běžné „kanady“ a bruslit jsem uměl, ale nebyla to žádná sláva. Až jednou jsem si půjčil brusle od bratra, který hrál hokej. Kvalitní, zahraniční. A ejhle, najednou to šlo úplně samo. Na jeden odraz přes celý stadion. Přešlapování, jízda pozpátku, ostré brzdění…
Takže tak je to s učením – a prací obecně – se špatnými pomůckami.