delabrutale

Stačí uvést špatné jméno a neuvést rodné číslo revizorovy?

Zrovna se mi stala nemilá věc. Jednou za uherskej rok jsem si nekoupil jízdenku a hned jak na potvoru mě chytnul pan revizor (MHD Brno)

Doklady jsem neměl a rodné číslo jsem si „nepamatoval“. Revizorovy jsem tedy nadiktoval pouze příjmení, jméno (Špatné), správné datum narození a správnou adresu bydliště…

No a ted přemýšlím, když takovému dokladu chybí rodné číslo a je tam chybné jméno, tak jestli se to dá následně vyhádat a nebo nemám šanci … hm?

za radu děkuji. (a to, že bejt mnou tak bych to radši zaplatit moc slyšet nechci ..)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Promiň, že to řeknu takhle, ale proč jsi ty vole neřekl rovnou všechny údaje špatně? Jinak přece volají policajti ke zjištění totožnosti, ale měl jsi štěstí a tys ho nevyužil. Fakt, alespoň jinou adresu jsi měl říct a datum narození třeba o měsíc dřív.

Další odpovědi
mosoj

Hlavně zdraví ostatní si ukradnem.
Typicky česká povaha. Co vy na to.

qwertz

A proc lhát a podvádet? Kazdá sranda neco stojí, ale v pripade, ze udaje nemel revizor opsané z nejakeho dokladu totoznosti, tak Vám bude tezko neco dokazovat.

Džanička

Mě chytl revizor jednou v životě,asi před 12 lety,tenkrát mě to stálo 200 kč+6 kč za lístek,chtěl po mě občanku a já jako „poslušná dívka“ mu jí dala,takže žádné lhaní se nekonalo.Ale jsem ráda že jsem to nenechala být,můj bývalý má za pokutu platit 13 tisíc.Myslím že vás klidně můžou podle data narození najít,protože je napsané v rodném čísle,a u vas určitě nebydlí víc lidí se stejným datem.

anonym

To byl nějakej flink,ten revizor.Norm. se volá Policie.Jsi za vodou.Na té adrese přeci to špatné jméno nebydlí.
Doufám,že JE špatné.Není třeba podobné tvému?

Tombik

Pokud jsi uvedl špatné jméno, jsem přesvědčen, že se z toho vyhádat 100% jde. Když se vyhádáš z vraždy…

Nuk nuk

Inu, pokud revizor nemá Vaše RČ, pak pravděpodobně máte nějakou určitou šanci z toho vyváznout, ale stoprocentní to také není. Lež má krátké nohy.

Mohu říci, že mám za sebou trošku podobnou zkušenost. Nemám ve zvyku lhát a podvádět,ale tenkrát jsem to prostě „zkusila“. Nevyplatilo se mi to. Od té doby si říkám a ostatním radím, že když už teda nemám tu jízdenku, tak zaplatit těch pár stovek za pouhou pokutu je menší zlo, než pak shánět tisíce za soudní poplatky a všechny ty dodatky, které se k tomu později napočítají. Věřte mi, že to nebylo moc příjemné.

mj81

Přesně kvůli takovým, jako jsi ty, volám na cestujícího v podobných případech policii a s policejní spoluprácí mám celkem dobré zkušenosti. No a v tomhle případě bude záležet opravdu jen na tom, jak bude DP při vymáhání pokuty důsledný a nebo jestli to nechá plavat.