Avatar uživatele
jirka21kufr

Stačí televize s úhlopříčkou 60 cm do pokoje 4×4 metry?

Dobrý den. Chci si koupit novou televizi. Mám pokoj velký 4×4 metrů a nepotřebuji hodě velkou obrazovku. Stačila by televize s úhlopříčkou 60 cm nebo bude malý obraz?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3536 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

dtest uvádí pro úhlopříčku 66cm optimální pozorovací vzdálenost 2m. Ale je to individuální,není na to předpis. Pokud Ti to tak bude vyhovovat, není co řešit. Že domácí kina existují ještě neznamená, že ho musí mít každý.

Také pokud jseš v bytě sám, umístíš TV tak aby Ti to vyhovovalo. Pokud máš 5členou rodinu, holt potřebuješ velkou TV před pořádnou sedačkou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Doporučovaná vzdálenost ke sledování TV je cca 2,5–3,5 násobek úhlopříčky.
Ale pokud dobře vidíš…
😉
Koneckonců – není tomu tak dávno, kdy jsem měl TV s úhlopříčkou 55 a koukal jsem na ni ze šesti metrů…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Záleží na Tobě, jak malou nebo velkou televizi chceš. Pokud vidíš dobře a vyhovuje Ti menší TV, tak si ji kup. Já bych si vybrala trošku větší úhlopříčku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
StandaSan

To byste se měl řídit spíš doporučenou sledovací vzdáleností, tedy jak daleko od ní budete sedět.. Tady na to máte i tabulku: http://miluje­meelektroniku­.eu/uhlopriec­ka-tv/ .. není to na 100 % přesné, každému vyhovuje něco jinýho, ale pro orientaci je to fajn.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek