Vašek123

Stačí, když si do pc dám 2GB ram a dvoujádrový intel celeron 2.50GHz? A 64-bit Windows 8? Bude počítač chodit dobře?

Odpovědi
MK44

Když 64bit. OS, tak co se týká RAM, tam bych v každém případě přitlačil – 4GB a popř. více, záleží, na co chceš comp používat. (2GB RAM požaduje Microsoft pro vlastní OS. A kde máš aplikace?)

(
Co mě tak napadlo:
Při pořizování hardwaru – periférií není od věci ověřit, že jsou k němu 64bit. ovladače.
Pro 64bit. OS je nutný 64bit. antivir.
Některé starší 32bit. SW nemusí fungovat.
http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/what-is-pae-nx-sse2
)

cochee

Souhlas s MK44 a doplním: ujisti se, že Celeron, který chceš použít, je opravdu 64bitový mikroprocesor. Jinak můžeš mít třeba 32 GB RAMky a stejně ty 64bit Win8 ani nenainstaluješ.