Adam2

Stačí jako důkaz u soudu svědectví 20 lidí, byť nebyl nalezen žádný hmotný důkaz?

Odpovědi
ivzez

Důkaz čeho?

Vznik a existenci pracovního poměru bez neexistence
pracovní smlouvy mohou dokázat třeba jen tři kolegové,
kteří dosvědčí, že tam konkrétní zaměstnanec v určité
době pracoval.

Vinu je nutné prokázat.
V případě trestného činu by podle mne svědectví nestačilo.

Kelt

Když si podplatíš 20 lidí, tak ti potvrdí , že jsmi měl třeba Formuli 1 před domem a někdo ti ji ukradl. Ale aby to byli věrohodní svědkové a ne takoví, kteří se po několika otázkách zamotají ve výpovědi.

STRUCTOR

Výpovědi svědků, stejně jako provedení ostatních důkazů posuzuje soud. Někdy jeden svědek stačí, jindy je 20 svědků málo, záleží co vypovědí, jak se u toho tváří, jaký mají vztah k projednávané věci či povinnému či oprávněnému, jak se soudce vyspal… 🙂

JájsemRaibek

Stačí i nestačí. Vše je na posouzení soudu, který buď důkaz připustí nebo ne, tak stejně on jako jediný zhodnotí důkaz.