Stačí hardwarový firewall?

Četl jsme na jednom blogu, že firewall v počítači zpomaluje systém a že stačí, když je člověk za routerem. Je to pravda?

Odpovědi
Olaf

Není. Nedílnou součástí softwarového firewallu je aplikační firewall, tj. které programy mohou na internet, jak je s čím co propojené, který program volá domů atd. Ale to je věc názoru. Určitě ale firewall nezpomaluje počítač, to spíše (a hodně) antivirus.

Retko

To Olaf: No zalezi na tom jaky antivirus. Firewall od Windowsu tedy pocitac urcite zpomaluje. tady bych spis doporucil COMODO, sam jsem od nej vsak opustil, jelikoz mi vadilo to porad potvrzovat.

No a jelikoz jsem si poridil vykonny notebook, tak jsem si nechal ten windowsackej. Kazdopadne si myslim ze nejaky by tedy mel byt.

No a ohledne antiviraku, taky zalezi jaky, NOD teda nezpomaluje vubec ve srovnani s Kasperskym treba. A tady bych teda mohl doporucit nejen antivirak, ale i internet security, a pak nepotrebujete zadny windowsacky firawally ani jiny. VSe bude jezdil bajecne bez zpomaleni. Avsak stoji to neco peniz, nebo neco namahy najit „poupravenou verzi“.

No nechtel jsem delat reklamu NODu, ale je to dobrej vyber. Tak ahoj