Ella

Stačí dvanáct hodin na dobití autobaterie?

Jasně, taková amatérská otázka, přiznávám – dala jsem autobaterii na nabíječku – stačí se dobít za dvanáct hodin? Jsem od přírody strašpytel, tak jsem to vypnula než jsem odešla na celý den do práce…
Doplňuji:
tak takové podrobnosti vážně nevím a dolů do sklepa se mi nechce =) ale můžu říct, že byla naprosto vybitá (při otočení klíčkem to ani necvaklo), navíc ještě před nabitím jsem dolévala destilku.
Děkuju moc za odpovědi =)

Nejlepší odpověď
kropitko

Z vlastní zkušenosti potvrzuji, že stačí,,,

Další odpovědi
mojitek

12 hodin je az az.Jde taky o to,jak je to se stavem baterie.Spatna je nabita uz za chvilku a vic se nenabije ani tuk.Take byste mela ale odsroubovat zatky zvrchu,dolit kapalinu pokud je ji malo atd…

Miroslavst

To záleží na kapacitě baterie (udává se v Ah) a na tom jak byla vybitá, jakož i na proudu, kterým byla nabíjena.
Nabíjí se proudem o hodnotě jedné desetiny kapacity baterie.
Tedy pokud máš baterii 40Ah, nabíjí se proudem 4A po dobu 10 hodin.
Tvoje strašpytlení je dobré a je na místě. Je lepší vypnout než třeba vyhořet nebo mít vyvařenou popř. prasklou baterii.
Sice jak jsem uvedl, neznám hodnoty baterie ani nabíjecí proud, ale 12 hodin by mohlo stačit.

venkovan

Jestli mohu poradit, pro nás amatéry se prodávají šikovné automatické nabíječky autoakumulátorů. Poznají se podle toho, že jsou proti ostatním dost drahé, jsou to celkem malé podlouhlé plastové krabičky na kterých je jeden knoflíček a asi tři diody a u nich symbol polonabité bateria a nabité baterie, symbol motorky, auta a sněhové vločky a nějaké kabílky. Pozor, teď napodobeniny prodávají v Lidlu či kde – tak raději se podívat na e-shop, já kupoval v hobby marketu. Originál je že Švédska a cena se pohybuje nad 1500,– Kč – osobně na větší auto baterie jsem kupoval přes 2500,– Kč.
Ta nabíječka se k baterce jen připne, navolí co se nabíjí a jde do tramtárie – nabíječka se sama vypne či přepne do udržovacího nabíjení. Nabíjí pomalu, takže baterku nepřevaří.
Nicméně dobré je, že jsi dolila destilku – doufám tak 1 až 1,5 cm od okraj jsou tam zpravidla rysky minimální maximální hladiny – články musí být potopené) a je dobré nabíjet s vyšroubovanými zátkami, nebo alespoň povolenými. A při nabíjení není moc příjemné se okolo pohybovat s otevřeným ohněm. A pokud možno, ve sklepě nabíjet ne a nebo dobře větrat