Vašek123

Stačí do pc 350W zdroj nebo lepší 450W

Procesorintel core 2quad q9550 8gb ram grafika 1gb dvd rom a jeden sata disk
Doplňuji:
no mám grafiku asus nvidia gt 240 a zdroj mám oba dva eurocase akorát 350 je tichá tak 450 hučí :D

Odpovědi
anonym

Rozhodně je lepší 450 W – a značkový! (některé neznačkové uvádí namísto nominálního výkonu maximální – a ten nejsou schopny trvale udržet).
Pokud máš pochyby, spočítej si příkon veškerých komponent, které jej udávají a přidej aspoň 50 %…
Koneckonců – cenový rozdíl zdrojů 350 vs 450 je pár set – v kontextu celého pecka je nepodstatný – používat ´levné´ zdroje je šetřením na nepravém místě.
Doplňuji:
Tak v té 450 vyměň větrák, ne???
Akorát bacha – budeš-li zdroj rozebírat MUSÍ být ODPOJEN od sítě 230 V~!!!

Hornisse

Záleží jaká grafika, velikost její paměti o ní neříká vůbec, ale vůbec nic.. Procesor je to dost žravý, ale zároveň ani ne nějaký extrém.
Značkový (!) 350W zdroj by to měl celkem v klidu utáhnout, ale jestli chceš mít jistotu, tak raději dej 450W.
Důležitá je ale ta značkovost. Na nějaký 350W no-name rovnou zapomeň, ten ti ten výkon buď vůbec nedá, nebo si budeš koledovat o brzké odpálení. Pokud to chceš mít kvalitní, tak kup zdroj Fortron nebo Seasonic. Nic jiného nemá smysl. A rovnou kup něco s 80+ certifikací
Doplňuji:
Eurocase, hm? Tak v tom případě je oba vymontuj, zajdi do nejbližšího sběrného dvoru a předej je tam. Pomůžeš tím přírodě i sobě. Přírodě tím, že zrecykluješ žravé šunty a sobě tím, že nebudeš čekat až ti to odpálí počítač a s ním i zapálí byt.

Hned potom zajdi do obchodu a kup si tohle http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=10514008O­0V41NJ1UA2
nebo pokud na to nemáš, tak alespoň tohle
http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=10514008O­0V41NJW57

Dochy

350 W by mělo stačit, pokud to máš prověřené provozem není co řešit.
Procesor má TDP 65W, tak by víc žrát neměl, MB neznám, ale očekával bych do 40 (kdyžtak si ověř), ASUS o grafice s těmito param. tvrdí, že bude žrát max 70 a doporučuje zdroj alespoň 300 pro sestavu (neznám ale přesný typ, takže se může lišit)
disk do 20W, vypalovačka do 20W máme:
65+70+40+20+20=215W (zpravidla nikdy nepojede vše naplno najednou)

Pokud budeš pořizovat nový, zohledni rady od kolegů. pokud řešíš dané dva zdroje, 350 stačí a pokud Ti lépe vyhovuje, není co řešit. 450W prodej za babku někomu, kdo si s ním bude chtít pohrát.