Tomík')

Staci 3 GB fup mobilnich dat na mesic na psani pres whatsapp, messenger a prohlizeni fb?

Nejlepší odpověď
gecco

3GB – pokud jde o text, by zabralo hodně slušnou ´knihovnu´ – na to ti to bude stačí ´nadmíru´…
Pokud jde o prohlížení FB – podle mne bude i na toto FUP dostatečný – nejsi-li naprostý maniak…
😉

Další odpovědi
anonym

Ano. Ovšem jen pokud budeš stahovat pouze text. Proto nepoužívej webový prohlížeč – respektive si to musíš zařídit tak, aby se ti krom textu vůbec nic jiného nestahovalo. Obrázky, videa atd. U videa je ta potíž, že i jen stáhnutí otevření streamu – ne samotné přehrání – sebere klidně i 2 MB. Což na sociální síti znamená třeba i 40 MB – poněvadž tam je tuna médií. Proto bych se vykašlal na web a používal nějaký Desktopový program, který skutečně bude zpracovávat jen text. Já mám 4 GB FUP na měsíc a chybí mi 4 dny! Problém s textovými prohlížeči typu Lynx Elinx, W3M atp. je ten, že jejich podpora JS většinou neumožňuje užití chatu. A obrázky, videa, hudba, … Zkrátka médií je plný internet – proto má definitivní odpověď zní: Primárně ne.

Nerevarin

Přesně na tyhle účely mám 150mb internet v mobilu a ani to nevyplejtvám. Ale je fakt, že tam lezu tak obden. Pokud bys tam byl celej den, tak to bude horší. Ale tohle ti určitě bude stačit.

ivzez

Stačí. Pokud většině webů zakážete java script
(aby se zbytečně nenačítaly pohyblivé reklamy)
a povolíte jej jenom webům, na kterých se bez něj neobejdete.

S 3 GB FUP mi to občas vyjde i na stažení filmu,
jindy (cca 2 x do roka) limit vyčerpám o cca 3 dny dříve
(záleží na tom, kolik toho ten který měsíc stahuji).