Bigrin

Pokud si chci po vyučení dodělat maturitu a pokračovat na VŠ, je lepší jít na nástavbu na 2 roky nebo znova na střední?

Ahoj, chci se zeptat, minulí rok jsem dodělal SOU kuchař-číšník, z finančních důvodů musel jít do práce , ale teď bych si chtěl dodělat maturitu a jít na VŠ.
Tak se chci zeptat, je lepší jít na nástavbu na 2 roky nebo znova na střední na 4 roky, jelikož si nejsem jist jestli jde po nástavbě jít na VŠ a získat titul, a taky jestli by nevadilo při hledání práce že bych neměl střední ale jenom učňák s maturitou a VŠ, jelikož se gastronomii věnovat nechci.

Nástavba 2 roky obor podnikání
SŠ 4 roky obchodní akademie
vše by bylo distančně jelikož nevycházím s učiteli a chtěl bych si ještě něco přivydělat.
potom možná VŠ biologie nebo nějaký humanitní obor ještě si nejsem jist, chtěl bych dělat možná zdravotního bratra, nebo něco s biologií ale na to mám ještě čas.

Moc díky za názory a rady.
Prosím žádný sarkasmus a urážení, jestli nechcete pomoct tak nepište díky.

Odpovědi
anonym

„Hoď si mincí“, jestli nejsi schopný sám se rozhonout,protože kombinací jak zameškat osud je víc,než hodně.

Zdroj: http://astroca­fe.centrum.cz/clan­ky/2012/5/23/clan­ky/orakulum/

da ny

Je naprosto jedno, z jaké školy získáš státní maturitu (příbuzné obory)
V představě o VŠ studiu máš poněkud široký záběr (představu). Vypadá to, že je ti jedno co, hlavně studovat ;)!
Pokud chceš studovat biologii, obávám se, že i kdybys nějakým zázrakem uspěl u přijímacích zkoušek – jen velmi těžko bez GYMNÁZIA zvládneš VŠ studium biologie! Je nutno v 1. – 2. semestru brilantně zvládnout matematiku. Bakalářské studium biologie se kromě perfektní znalosti biologie opírá o skvělou znalost chemie a fyziky… Na to se na obchodní akademii nepřipravíš.
Podnikání x obchodní škola mají velmi příbuznou náplň studia.
Na bakalářské studium/přijímačky VŠ se budeš muset pravděpodobně připravit sám, podle vybraného oboru a formy studia (předpokládám, že se opět nebude jednat o prezenční formu studia, ale o distanční či kombinované…).
Jsou i soukromé školy (bez přijímaček).
Odvážnému štěstí přeje! Jdi za svým snem :).