Dobrá duše

Srovnání starší grafiky s novou

všude bývají srovnání grafických karet s jejich vrstevníky ale zajímalo by mě např. jaký nárůst např FPS respektive výkonu lze čekat při skoku z mojí starší 4850 na novou 4790 nějak to nemohu nikde dohledat, stačí zda ten rozdíl bude třeba 15 vs 20 (FPS) nebo 15 vs 60. Starší 4850 mám již od její doby uvedení, pořídil jsem jí za 80USD ale už bohužel sem tam limituje zbytek sestavy .. Děkuji za reakce
Doplňuji:
pardon, překlep, mám na mysli 7790

Odpovědi
BblackK

Pro desktopové grafické karty přímo srovnávač neznám, pro notebooky je určitě nejlepší http://www.no­tebookcheck.net/Com­puter-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html . Poslední dobou se tam přidávají i desktopovky, ale zmiňované karty jsem tam nenašel.
Pomoci by trošku mohla stránka http://www.game-debate.com/ga­mes/index.php?g_id=45­44&game=Tom%20Clan­cys%20Splinter%20Ce­ll:%20Blacklis­t#systemRequi­rements (např.) Zvolíš hru a k ní jednotlivé komponenty, poté se ti ke každé komponentě zobrazí zdali bude hru vůbec možné spustit, na jaké detaily a % kvalita. Je lepší se registrovat, bez registrace se dozvíš jen málo informací.