Avatar uživatele
jaza

Proč se mi v poslední době se mi při vaření kyselých omáček sráží mléko?

V poslední době se mi při vaření kyselých omáček sráží mléko, a to i tehdy, když mléko převařím. Zdrcne se v koprovce, v omáčce k masu na divoko, prostě všude. Protože musím vařit ve velkém, tak z finančních důvodů přidávám ke smetaně mléko. Vařím tímto způsobem několik let, mléko se však sráží až v posledních asi 6–8 měsících.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

no já nevím..ale mě maminka vždycky říkala, že pokud přidám do omáčky, polévky mléko a pak i něco kyselého, nesmím to nechat převařit, protože se to zdrcne…tolik babské rady…
jinak vědecky – kasein (mléčná bílkovina) se vlivem snižování pH sráží…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

A kupujete opravdu mléko, nebo to bílé svinstvo v tetrapakových obalech, co má na sobě jen to „mléko“ jako nápis? Zde může být příčina.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Vzpomínám na mlíko které jsme kupovali na statku přímo od čepu v chlévě, Po převaření jsme jej dávali do špazjky na kachlíky vychladit, To býval škraloupek se smetany .Stalo se že v noci do mléka spadla myš a běhala ráno po škraloupu. Táíta ji lovil a myš se propadla. Dostala ji kočka celou obalenou ve smetaně, Od té doby ráno seděla u nařich dveří na další „lahůdu“. Máma bědovala tááááková škoda. Táta mlíko převařil a v klidu po částech vypi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek