JájsemRaibek

Spuštění noteboku nejde, jaká by mohla být příčina?

Mám starší notebok a nejde mi spustit. Byl delší dobu nepoužitý, tak jsem jej zapojil na síť a poté spustil. Chtělo to po mě nastavení data a času v biosu, to jsem udělal a spustil windows. Po dokončení práce jsem jej vypnul přes start.
Po následném zapnutí to nějak nejde.
Vždy když se zapínal, tak se ukázaly nějaké čísla vlevo nahoře na obrazovce, pod těmito čísly se ukázala další, která jako by něco načítala a pak se spustil.
Nyní se ukáží ta čísla (př.: 1234567) a pod tím se po chvíli ukáže 2A nebo ZA 301 a tím to končí.
Pak se ukáže bios a chce to test. Při testu to pípá, po dokončení testu mě to dál nepustí. Nevím, příjde mi to na HDD, ale nejsem si jistý.
Kde by mohla být chyba?

Odpovědi
badisko

No mohla …stahni si ubuntu ..http://www.u­buntu.cz/ a udelej si budto live flashdisk nebo to hod na Live CD a dej ho do tveho notasu spust to pak budes vedet jestli je na vine Hardvare …jinak bych Se pokusil preinstalovat Windows ..

cochee

S velkou pravděpodobností je vybitý článek, který má zálohovat CMOS paměť, proto jsi musel zadat na počátku datum a čas, ale to není jediná funkce toho článku. Zálohuje také zákaznická nastavení BIOSu. Po vypnutí a zapnutí dostal BIOS nekorektní hodnoty. To může být příčina těch chyb. Řešením je výměna toho článku, ale to nemusí být tak jednoduché jako ve stolním PC, mnoho modelů notebooků nemá článek v „hnízdě,“ ale článek je na desku připájen. (Navíc, rozmontovat notebook nebývá tak jednoduché, jako rozmontovat stolní PC.)
Po výměně článku bude nutno v BIOSu zavést implicitní nastavení, restartovat jej a znovu BIOS nastavit, pak už bude držet. Myslím, že to vyřeší ty problémy se startem notebooku.

anonym

Nejlépe by bylo v BIOSu udělat POST TEST – ten Vám přesně řekne kde je chyba.

JájsemRaibek

130496KB OK
pak se ukáže tabulka
ERROR