Luis-siul

Sprovoznění internetu – Win 7

Dobrý den, na novém stolním počítači jsem nainstaloval Win 7, jediné co po instalaci chybělo jsou ovladače pro síťový port, který je integrovaný v základní desce, drivery jsem stáhl, nainstaloval a vše se tvářilo že poběží… po delší době co se počítač stále nepřipojil k síti vyhodil hlášku „Adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP“ … poraďte co dělat ☹
Doplňuji:
IP nám dynamicky přiděluje poskytovatel, je to tak i nastavené pro IPv.4 a IPv.6

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Máte přidělenu IP providerem, že máte IP jako stálou nebo Vám ji dynamicky přiděluje server ?

Přepíná se to v Ovládací panely > Síť a Internet > Úlohy a stav sítě > Připojení k místní síti > Vlastnosti > Protokol IP verze 4/6 podle tooho co Vám provider dal, ale pravděpodobně verze 4 > Vlastnosti, tam buď zaškrnete Získatž IP adresu ze serveru DHCP nebo přepnete Použít nálseudjící IP adresu, tu nalznete na nějakém papíru co Vám dal provider

Další odpovědi
emba5

Osobní skušenost s modemem UPC.Při takovéto změně nebo při připojení WIFI routeru je většinou potřeba zrestartovat modem poskytovatele,aby se načetla znovu data.Třeba to pomůže