Spronevěřil jsem dluhopisy našich věřitelů – je tato věta hloupost, nebo za jistých okolností se dá použít?

pokud to neni hloupost, tak co znamená?

Nejlepší odpověď
hanulka11

spronevěra nic není..... je jen zpronevěra

Další odpovědi
baghira

Možná by pomohlo to rozebrat krok za krokem.

Zpronevěra je, když ti někdo svěří nějaké prostředky, abys s nimi nějak naložil (prodal, zhodnotil atd.), a ty s nimi naložíš jinak, zpravidla ve svůj prospěch. Obchodovat lze i s dluhopisy – lze je tedy i zpronevěřit? Patrně ano.

Pokud ti někdo půjčí peníze, je tvým věřitelem. Pokud ti tentýž člověk svěří i dluhopisy a ty je zpronevěříš, zpronevěřil jsi dluhopisy svého věřitele, a dotyčná věta je naplněna.

hornik.

Plzeňská právnická fakulta.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/vla­dimira-dvorakova-plzenska-pravnicka-fakulta-je-riziko-pro-stat-1dg-/domaci.aspx?c=A091017­_194618_domaci_mmb

Hlada

Takto napsaná věta je nesmysl.