asix

Má záznam část obce v adrese přednost před obcí?

Potřebují změnit adresu u banky, chtějí po mně obec, což vím co je, ale v OP mám obec, část obce.
Má záznam část obce přednost před obcí?

Jestli mám napsat název obce jako obec, nebo opsat celý text z OP, anebo napsat jenom část obce.

Odpovědi
ReHu

Uveď název obce. Ne část.

lejdy.můn

Vycházej z toho, co po tobě banka ve svém formuláři chce: pokud tam stojí jen „obec“, napiš obec (tj. Horní Dolní, Kotěhůlky atd.). Pokud máš novou adresu v Praze, připojila bych samozřejmě i číslo městské části (tj. Praha 1, Praha 5 atd.), v případě Brna nebo Ostravy se většinou uvádí jen samotný název obce, byť i tato města mají svoje městské části (tj. stačí „Brno“ místo „Brno 2“ nebo „Brno-střed“).

V případě, že je ve formuláři část obce výslovně požadována, měl bys ji vypsat slovem, přičemž přednost má samozřejmě název obce jako takové.

asix

Mě spíš zajímá, co má přednost. Třeba ve smlouvě o koupi, se uvádí takle:
Jméno a příjmení
ulice a číslo popisné
část obce

Vůbec tam není uvedená obec, a kdyby v názvu části obce nebylo uvedeno i město, tak by bez vyhledávání nenašel k jakému městu to patří.

Potřebuji to, potřebuji to zapsat u banky. Když v OP mám záznam obec, část obce , tak nevím jak nakládat z adresou, a kdy je správné psat obec a kdy jen část obce, třeba smlouva o koupi .

ReHu

Někdy se píše pouze obec – město, jindy se píše obec + část obce.
V tvém případě bych napsala pouze obec.
V OP musíš mít napsanou i část obce, nevím, co pro banku vyplňuješ.

asix

I když v části obce je římský III ?
Tedy Děčín, Děčín III-Staré Město .

asix

Jestli musím za Děčín udávat III nebo 3 .

ReHu

Příspěvek smazán administrátorem.