Trumpeta

Správné náležitosti směnka

Pokud směnka obsahuje škrtání nebo přepisování, je to platné ? Co se upřednostňuje u směnek ? Obsah nebo forma ? Na jedné směnce bylo napsáno špatně rodné číslo, poslední čtyřčíslí. Po té se to opravilo tim, že se to přeškrtlo a napsalo se správné číslo.

Nejlepší odpověď
dudu

Směnečný zákon určije poměrně přísná pravidla k obsahové stránce směnky. Má-li však všechny náležitosti může být i třeba na sáčku od mouky a směnka je platná. Doporučuji raději nesahat!

Další odpovědi
standa

Zákon č. 191/1950 Sb. směnečný a šekový zákon

§ 69
Byl-li změněn text směnky, jsou ti, kdož se podepsali na směnku po této změně, zavázáni podle změněného textu; ti, kdož se podepsali dříve, jsou zavázáni podle textu původního.

Protože rodné číslo, ani datum narození NENÍ POVINNÝM údajem… a navíc oprava chyby v rodném čísle je snadno zdůvodnitelná.

Takže tato oprava nená vliv na případnou neplatnost směnky.