kristyjar13

Správné nabíjení tabletu

Koupila jsem si tablet Asus t100 a hned na začátku jsem ho úplně nabila a nechala úplně vybít, protože jsem si myslela že to tak je nejlepší. Ale teď jsem slyšela, že se to tak nedělá.Tak doufám, že jsem si nějak nezkrátila životnost.Prosím poraďte mi jak se tedy správně nabíjí (při kolika %)
Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Naprosto libovolně – baterka má vlastní elektroniku, která dobíjení řídí a LiIon (nebo LiPol) ani neprotřebuje formovat, je jednočlánková.
Takže nabíjej kdy chceš, životnost baterky tím prakticky nemáš šanci ovlivnit.

Další odpovědi
ptáč

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/novy-notebook-ma-se-parkrat-uplne-vybit

Zdroj: www.wikipedia.org