ponovotny

správná výslovnost „pussy“

proběhlo veliké halo v souvislosti s výslovností „pasy“. Domnívám se, že i výslovnost kterou používají všude v médiích tedy „pusy“ je chybná a správně by měla být „pusí“. Nemýlím se?

Nejlepší odpověď
Emefej

Netrap se s výslovností cizího slova. Pan president to říká hezky česky a jeho voliči mu rozumějí.

Další odpovědi
marci1

pʊsɪ

Kelt

Existuje skupina Pussycat, což se čte pusyket. Pussy se čte pusy. Bus – autobus se čte bas, zavřená slabika., pussy je otevřená slabika.

Agneta

No přece > pusy > aby každý viděl, že to okopčili od Čechů… jako dávat do pusy
on se pan prezident od toho chtěl distancovat, a proto to nevyslovoval česky:DDD

setapouch

Nechci tvrdit, ze se to nikde jinak nevyslovuje, ale pusy.
Doplňuji:
Spíš mě zaráží, že nikdo neřeší význam. Protože pussy má jiný význam, než tvrdí ten hulvát.

bolak

http://picoson­g.com/43HB/

jirkajirka

Cikán se taky nečte kykán.Ale je to Rom.