RQLM

Správná pozorovací vzdálenost televize

Plánujeme si koupit plazmovou televizi s úhlopříčkou 127 cm. S přítelkyní jsme se zrovna ale bavili o tom, jaká je správná vzdálenost, z jaké bychom se na ni měli koukat. Znáte někdo odpověď prosím?

Nejlepší odpověď
beer

Říká se 2–3× úlopříčka:
http://plazmove-televize.heure­ka.cz/poradna/jak-vybrat-plazmovou-televizi/

Další odpovědi
Jikra

Dávno už neplatí to co bylo u CRT TV tj. nějaké násobky úhlopříček.
Dnes je to ryze individuální a mimo jiné záleží také na tom jak vidíte,v jakém rozlišení budete sledovat(HD nebo SD)a z jakého zdroje (DVD,BR,TV)u TV jestli pozemní nebo sat.příjem a když sat. tak jestli Digi,UPC,CSlink nebo Skylink.
Každý poskytovatel vysílá z různými datovými toky a od toho se odvíjí i výsledná kvalita
obrazu.
Jinak na oficiálních stránkách většiny výrobců jsou doporučeny pozorovací vzdálenosti jednotlivých úhlopříček a jsou vyjádřeny v cm a ne v nějakých uhlopříčkách.

mosoj

Jo,jo Jikra má pravdu ! Vzdálenost zvolte takovou nejmenší, aby jste nerozeznal pixely.
Jinak jak vám to vyhovuje. Doba pokročila.

dědapetr

Nejlépe je zajít do prodejny s televizory a tu vzdálenost si vyzkoušet,postavíte se před televizor požadované velikosti a budete se vzdalovat na vzdálenost těch 3metrů a uvidíte samy jak se Vám to bude líbit.Taky jsem to tak praktikoval,poradil mě to prodejce kamarád.

slad08

Vzdálenost nemá být méně než 2 metry. U této úhlopříčky bych doporučoval vzdálenost zhruba 3–4 metry.

led

3–5 násobok uhlopriečky
optimálny pozorovací uhol očí na pozeranie TV je asi 70–80°. Pri širšom uhle sa už okraje sú horšie čitateľné

StandaSan

Zdravím, na to se dají myslím najít tabulky podle rozlišení a úhlopříčky, ale podle mě je stejně nejlepší jít někam do obchodu a odhadem to zkusit :) Mimochodem, jakou TV jste koupil? Zrovna se chystáme taky jednu kupovat a pravděpodobně vybereme některou z těchto – http://miluje­meelektroniku­.eu/lacne-televizory/ :) Máte s nějakou zkušenost?