pas

SPRÁVCOVÁ V BYTĚ VLASTNÍKŮ

Správcová v domě vlastníků
Autor: pas® Datum: dnes 18:47 odpovědí: 0

Dobrý den. Bydlíme v bytě v osobním vlastnictví. Problém je, že byt byl potaven družstevníky a má správcovou, která se doposud neuvědomila, že byty patří vlastníkům a každá její reakce vypadá jako napomínání, řev a prostě má pocit, že jí dům patří. Ale ona je náš zaměstnanec a podle toho by měla své chování upravit. Slušně a v klidu se není možné domluvit, vadí jí panceřové dveře u našeho bytu, počítá dny kdy visí prdlo na balkoně, příjí naši poštu aniž byla požádána, následně musíme platit složenky ukryté uvnitř balíčku. Nejvíc ji vadi vypnutý zvonek, a zavřená okna ve dne, přítel pracuje na směny a prostě ve dne spí, tak nechce být rušen. Navíc uvádí nepravdivé pomluvy, že to vadí sousedům, ale řeší to jen ona.

Příští týden jdu za právníkem, chceme se již bránit úřední cestou a pokud své jednání nepřehodnotí, bude řešeno na společné schůzi, kde navrthneme její odvolání.

Nejlepší odpověď
anonym

no to je teda pořádná ježibaba, měli jsme podobnou, pořád do všeho strkala ten svůj čumák, byla sprostá a otravovala i po 22 hodině s úplnejma blbostma, no snad si může mít vyvěšený prádlo kdo jak dlouho chce,ne? Tak jsme ji na schůzi vypískali, to se musíte dohodnout všichni nájemníci a basta, pryč s babou zlou

Další odpovědi
autacek

Pořádek musí být. No pokud máte dojem, že skutečně nenarušujete občanské soužití v domě, tak paní ignorujte a řešte s ní jen nejnutnější, případně jí poskytněte e-mail, kde se na Vás může obracet písemně a vy na to budete moci reagovat s rozmyslem. Navíc jsem přesvědčen, že takové věci co popisujete Vám vůbec nebude psát.

led

V prvom rade treba rozlíšiř, či ide o domovníčku, alebo o správkyňu, sú to dva rôzne pojmy.
1 – Správca v zmysle „NAŘÍZENÍ VLÁDY ze dne 19.května 2004, kterým se vydávají vzorové stanovy společenství vlastníků jednotek“ na základě zákona č.72/1994 Sb, časť druhá čl.V. Zajišťování správy domu a dalších činností na základě smlouvy se správcem, definuje práva a povinnosti správcu.
http://www.uplnez­neni.cz/narize­ni/371-2004-sb-kterym-se-vydavaji-vzorove-stanovy-spolecenstvi-vlastniku-jednotek/
2 – domovníčka – upratovačka je odsúhlasená členskou schôdzov vlastníkov aj s výškou odmeny, na ktorú potom prispievajú všetci vlastníci bytových a nebytových priestorov domu. V zmluve má presne definované práva a povinnosti.

K ďalším uvádzaným problémom sa viaže Občanský zákoník.
aktuálny:
http://www.za­kony.propravo­.cz/2011/03/ob­cansky-zakonik-zakon-c-401964-sb_27.html
od 2014
http://www.uplnez­neni.cz/clanky/no­vy-obcansky-zakonik/

Drap

To je sice pěkné, ale nemohu najít žádnou otázku.