Krakis

Správce úloh

Ahoj,nevíte někdo kde bych našel překlad v seznamu procesů?Co která zkratka znamená?Vím , že každý program má své,ale alespoň
ty základní,Window­sácké.Např. proč tam mám asi 4* svchost.Občas se mi stane,že mi jeden z nich sebere 100% výkonu procesoru a počítač zatuhne.Když ho ručně (proces) vypnu, tak to zas chvíli běží normálně.
Nod nehlásí žádnou verbež a to ho mám nastaven na nejvyšší zabezpečení.Ani on mi nežere moc procesoru.
Doplňuji:
,,Překladem'' procesů jsem právě myslel co dělají,jakou mají úlohu a co je spouští.Jinak se do toho pochopitelně hrabat nebudu.A mám Win XP Professional-SP 3.

Nejlepší odpověď
Bedy

Svrchost není jen služba Windows Update, ale i další služby jako například Motivy apod.
Navrhuju, abyste si stáhl a spsutil program RSIT podle tohoto návodu: http://www.vi­ry.cz/aplikace-rsit/

Program vytvoří dva výpisy ve složce Počítač-Místní disk C:\rsit – a to info.txt a log.txt. Oba mi je prosím pošlete na emailovou adresu bedy zavináč outlook tečka cz a uvidíme, co se s tím dá dělat…

Další odpovědi
badisko

Vime …svchost.exe nevypinej je to soucast windows a jsou to sluzby windows update …!! pokud je vypnes znemoznis hledani aktualizaci …zde mas rozsirenneho sparavce uloh …system explorer http://www.slu­necnice.cz/sw/sys­tem-explorer/ zde jjak vypada http://www.ima­gehosting.cz/i­mages/bandicvev­.jpg vsimni si ze dole mas informace co je to za proces …pak se da z jejich databaze zjistit jak moc je razsireny a kde a zda to neni napriklad skodlivej proces …
pro vice info napis bud zde do diskuze nebo vnitrni postou …:D
Doplňuji:
Jinak svchost.exe se da vyresetovat scriptem zde je ..

net stop bits
net stop /s wuauserv
regsvr32 /u wuaueng.dll /s
del /f /s /q %windir%\Softwa­reDistribution*­.*
del /f /s /q %windir%\window­supdate.log
regsvr32 wuaueng.dll /s
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow

nebo zastavit automaticke aktualizace …ale ani jedno durazne nedoporucuji …
naopak ti doporucim >> stahnout novou verzi Internet explorer a nainstalovat pote si stahnout vsechny vydave aktualizace rucne …a svchost ti da pokoj …bude bezet inteligentne na pozadi a nebude zatezovat Pc …

Hamon

Jaký „překlad“ máš na mysli? Jména procesů jsou jména procesů. Jak bys chtěl překládat jména žáků ve třídě?
Proč se chceš vrtat v procesech, když nevíš, co dělají? U Win 7 máš možnost zobrazit sloupec „Příkazový řádek“, který uvádí cestu ke spustitelnému souboru a jeho argumenty. Ale dokážeš na základě toho určit, co který proces dělá? Ne vždycky (někdy to nevím ani já a to se IT profesně věnuju cca deset let) – např. když jde o GUID atp..

kablik

synku, tebe zkrátka mrzí, ba přímo sere,že ti PC vůbec funguje, až to budeš dávat do servisu tak si nachystej pořádný balík peněz…chacha…

badisko

vzdyt jsem ti poslal odkaz na soft …ale s tbou to asi bude tezke …:D