ddaanni

Spouštěcí hormony

Nevíte jakou činnost mají spouštěcí hormony, kde jsou atd? Děkuju

Odpovědi
Lucijej

Nervové buňky produkují neurohormony dvojího typu:

  1. spouštěcí hormony – liberiny a tlumící hormony – statiny
    • řídí činnost předního laloku hypofýzy (adenohypofýzy) – zvyšují nebo snižují vyměšování hypofyzárních hormonů
  2. antidiuretický hormon + oxytocin – shromažďuje se v zadním laloku hypofýzy –

odváděny do krve

Liberiny
[Liberíny, latina], regulační hormony tvořené v hypotalamu, které stimulují sekreci tropinů v adenohypofýze.

Zdroj: net