doktormax

Spotřeba el. energie u pohotovostního režimu TV přístroje i třeba satelitního resivru. Dr. beneš

Manželka stále večer před spaním vypíná satelit i TV přístroj ze sítě prý proto, aby uspořila el. energii. Ptám se prosím, kolik ročně tak asi stojí svícení diody ?

Nejlepší odpověď
brillant

STAND BY spotřeba se pohybuje od 1 wattu až po 20 wattů, podle typu a stáří spotřebiče. U některých spotřebičů je dokonce spotřeba v klidovém režimu vyšší než spotřeba elektřiny na jeho samotný provoz
 – v případech, kdy spotřebič zapínáme pouze na několik minut denně.

V běžné domácnosti tak STAND BY může znamenat nepřetržitou spotřebu elektřiny až 60 W.

Další odpovědi
mosoj

Nejde jenom o svícení diody. Přístroj je připraven reagovat na dálkové ovládání a celá jeho elektronika odebírá neustále nějaký příkon ze sítě.
Říká se tomu že přístroj je ve stantby režimu a svítící dioda pouze signalizuje že přístroj se nachází v tomto režimu.
Rozhodující je tedy příkon spotřebiče v tomto režimu. nejnovější spotřebiče mají tento příkon nízký ( do 1 watu), ale starší spotřebiče mohou mít 10 w i více.Ve standby režimu je i mnoho mikrovlnných trub! radiopřijímačů , počítač atd.
10 w příkon v non stop režimu znamená za rok spotřebu 87,6 Kwh u jednoho spotřebiče !
Což je cca 500 Kč za rok u jednoho spotřebiče. Pokud má spotřebič v pohotovostním režimu příkon 1 W je to 1/10 tedy 50 Kč.

Mapel

Vnější projev zařízení v pohotovostním stavu je svícení diody, ale není to jediná spotřeba. Pro pohotovostní stav potřebuješ mít zapnutý transformátor a podle jeho kvality má spotřebu minimálně 2% výkonu.

Jinými slovy odběr diody se nerovná spotřebě v pohotovostním stavu. Bez toho trafa by dioda nesvítila. Její spotřeba je zanedbatelná.

Funna

buďte rád, že máte takovou spořivou manželku a místo spílání jí za to poděkujte .-)

Bedy

No spotřeba tam je nezanedbatelná, když si sečtete všechny stand-by režimy v bytě, tak klidně se dostanete na úroveň spotřeby 100W!

Nejhorší jsou obecně televize se svými standby režimy, kdy tam svítí dioda, video a DVD přehrávače, satelity, mikrovlnky a podobné se svými svítícími hodinami nebo třeba takové modemy, routery a access pointy. I počítač pokud není vyhozen ze zásuvky, tak taky něco žere.
A navíc tato všechna zařízení, když jsou ve standby režimu, jsou připravena na rychlé zapnutí.

Ale zase kvůli zdroji bych počítač (bednu) z proudu nevyhzoval, kvůli životnosti.

Jikra

Stačí jen zadat do vyhledávače! Je tam toho hafo.

Zdroj: http://search­.seznam.cz/?q=spot%­C5%99eba+ener­gie+v+re%C5%BE­imu+standby&aq=&oq=&­sourceid=szn-HP&thru=