růžička

Spotřeba el.energie: a/běžná koresp., b/hraní her. Odpoví mi někdo? Děkuji Elvíra

Doplňuji:
přibližná spotřeba za hodinu plného provozu.

Nejlepší odpověď
beer

Z vyjmenovaného má větší spotřebu hraní her, jak v PC(náročnějších na systém) tak i mobilu.
K přesnému výpočtu nezáleží ani tak na hře, jako na spotřebě samotného PC (spotřeba je uvedena v dokumentaci), takže bych to neřešil..

Další odpovědi
Hlada

Jen orientačně. Při kancelářských aplikacích nenáročných na grafiku má PC příkon kolem 150 – 200W, PC s vícejádrovým procesorem, výkonnou grafikou při aplikaci náročné na grafiku, např. hry, konerze videa může mít příkon nad 600W. Nelze odpovědět přesně, záleží na konfiguraci počítače. Zhruba tedy 2,50 Kč/hod.

blesk26

Například můj asi 3 roky starý notebook má klidovou spotřebu kolem 30W a při hraní her něco přes 60W, protože grafická karta i procesor jedou naplno, tedy potřebují více šťávy, tím se i více zahřívají a o to více musí běžet větráček …

Obecně je ale spotřeba u netbooků daleko nižší, než u notebooků a u těch ještě daleko nižší, než u stolních PC.