Beer4Real

Spor o peníze, kdo má teda pravdu?

Bývalý přítel mé sestry, jí ještě v době vztahu dobrovolně poslal na její účet pár desítek tisíc na spol. bydlení.
Pak se rozešli, peníze jí nechal a teď po dvou letech chce ty peníze po ní zpátky s tím že je chtěla pro sebe.
Bude muset sestra peníze vracet i když on nemá důkaz na co ty peníze byly určeny jen to že to poslal?
Kdyby to došlo k soudu jaká je šance že mu uznají nárok?
Jak se tohle řeší, máte nějaké zkušennosti? Díky

Nejlepší odpověď
cukrar

Vyhraje ten, kdo bude mít lepšího právníka. Nejde o pravdu, ale o peníze…
Doplňuji:
to je fofr..
http://www.po­radte.cz/spolec­nost/21360-spor-o-penize-kdo-ma-pravdu.html#pos­ledni

Další odpovědi
charliesheep

Sestra v případě řešení sporu přes právníky může poukazovat na to,že finance byly určeny a použity k úhradě nákladů na společné bydlení vzniklých v době trvání vztahu podle předchozí dohody obou partnerů.Nemusí nutně dojít až k soudnímu řešení sporu.Každopádně bych oznámil bývalému partnerovi,že částku,kterou poslal nepopírám,byla však použita v souladu s jejich dohodou a na vrácení tedy nemá nárok.Pak už je na něm,zda to bude řešit dál.

anonym

Partneři (nejen manželé) jsou povinni se podílet na společných nákladech domácnosti. To znamená, že bývalý přítel, pokud po nějaký čas se Tvou sestrou bydlel, měl se finančně podílet na nákladech.
Netuším, co znamená „pár desítek tisíc“. Je otázkou, jak dlouho spolu bydleli a zda se podílel na společném hospodaření ještě i jinak.
Ve výhodě je samozřejmě ten, kdo má pro svá tvrzení důkaz. V tomto případě to bude zřejmě bývalý přítel, pokud sestře posílal peníze převodem ze svého účtu, nebo pokud je osobně na její účet vložil.
Nic však není ztraceno. Určitě se najde nějaká kamarádka nebo někdo ze sousedů, kdo potvrdí, že tento přítel u sestry bydlel v období od… do ......
Potom ještě bude záležet na tom, zda vložená částka na sestřin účet je přiměřená společným nákladům.
Naše soudy fungují prapodivně, ale co lze prokázat, to určitě uznají.

Drap

Jak by dopadl soud nerlze předjímat. Morální by ovšem bylo, kdyby sestra peníze vrátila, protože z toho co píšeš vylývá, že věděla, že jsou peníze určeny na pořízení společného bydlení.

knedlik123

at ty penize vrati, je to lepsi a korektni, prece ji nebudes podporovat v kradezi