SPONZORSKÝ DAR PRO AKCIOVOU SPOLEČNOST

Dobrý den,
naše akciová společnost bude pořádat soutěže a kulturní vystoupení, ve kterých počítá se sponzorskými dary – generální sponzor, mediální sponzor atd.
Jak se to správně účtuje a zdaňuje? Je tam nějaké zvýhodnění, když se jedná o kulturní akce?
Děkuji, Forajt.

Odpovědi
Q

Záleží vše na výši daňového základu, ale předpokládám, že pro Vás bude nejsnažší – jedná-li se o nadaci, peníze převést jako dar – pak je to 543 uplatňovaná na konci roku, pokud se jedná o sponzoring přes agenturu, většinou se jedná o reklamu – tudíž to jde přímo do nákladů na nějakou 518