Avatar uživatele
led

Spomínate si na Michala Kolesu? Dnes je to 2 roky od jeho smrti.

malá spomienka na nezabudnuteľnú postavu českého internetu
„Já plavat neumím, ale obdivuji holky co se tuto těžkou věc dokázaly naučit.
Když půjdu do prodejny bazénů můžu v rámci předvedení bazénu požadovat, aby prodavačka do něj vlezla a přeplavala ho?
Já jsem měl vždycky smůlu na různé „divné“ lidi.
Máma se má poslouchat.
Já NECHCI CRACKOVAT software, jen mě zajímá jak se to dělá.
Já jsem jednou kupoval vysočinu, řekl jsem „50 milimetrů vysočiny v celku“. Měli jste vidět jak na mě koukala.“
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/13974
http://objevit­.cz/45-hlasek-michala-kolesy-na-ktere-nikdy-nezapomeneme-t41772
http://objevit­.cz/vzpomenme-na-michala-kolesu-t158534

Dodatok:
Ano, máte pravdu, bol to taký samorast, ale v tom, čo ho zaujímalo sa naozaj vyznal. A ten jeho „plavecký humor“ dokázal človeka v ťažkej chvíli pozitívne naladiť. Tak ako tu spomínajú niektorí, aj ja mám odložené jeho súkromné maily. V niektorých som mu dokonca prekladala niektoré slovenské informácie do češtiny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 15Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, anonym, iceT, johana 56, hanny 2, barnajka, Drap, redy, pizlicka, gagaga, marci1, ptáč, gecco, anonym před 3084 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Já jenom vím. že jste mu dávali co proto.
Jen málo uživatelů se ho zastalo.
Je smutný, že někdo musí umřít, aby se na něj vzpomínalo v dobrém.
Ostatně je to stejný i v reálu…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Včera jsem něco hledala a narazila na jeho odpověď o plavání. Už se nikdy nezeptá ani neodpoví nejen na plavání, ale nepřipomene svého metrového Ufounka..

Máte pravdu, vstoupil do historie českého internetu. Už jsem se jednou zmiňovala o tom, že jedno divadelní představení je inspirované jeho skutečným životním příběhem, který je spojený s internetem.

I zde si užil své …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jistě že vzpomínám. Jen je škoda, že se nedožil dnešní doby s přistěhovalci, kteří do Evropy připlouvají. To by byly otázečky na téma plavání. 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Vzpomínám.
Nejen proto, že jsem mu u jedné ze svých prvních otázek bodem poděkovala za jeho odpověď a vzápětí byla kritizována za bodování 'kdejaké blbosti‘.
Milý, skromný a hlavně slušný človíček, který i přes nepřízeň vlastního osudu vždy respektoval ostatní. Zlo a posměšky vůči své osobě nikdy neoplácel stejnou mincí, byl svůj a takového jsem ho vnímala.
Možná občas při své plavbě nekonečnem nahlédne i na tyto stránky….

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Tady jsem ho nezaregistroval, ale když jsem moderoval jedno fotografické fórum, tak tam pořád prudil otázkami typu: „Dá se ve vývojce plavat?“, „Jak dlouho vydrží fotograf pod vodou?“, „Můžu fotit v mokrých plavkách?“ apod. Nakonec si tam vykoledoval ban.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jistěže vzpomínám, obzvlášť když jsme si osobně vyměnili pár mailů. Díky za připomenutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Často. Nejen když je výročí. Byl nezapomenutelnou postavou těchto stránek. Stále mám z nostalgie jeho mail v adresáři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

samozřejmě že ano.Některý jeho otázky byly docela hustý:-)

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

občas narážam na jeho príspevky dodnes, a vždy si rád spomeniem na jeho dnes málo videnú jednoduchú priamosť, či niekedy i naivitu, ktorá úprimne pobaví.
to nemení nič na tom, že si vážim jeho odvahu hľadať odpovede.
snáď tam hore našiel raj.

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

„Brikeťák 10“

https://www.y­outube.com/user/michal­kolesa

http://i0.cz/s/res­pekt/c8dROe/2013/11/51­426920_437r_320­.jpg

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Tady mi nevadil, vedli jsme podnětnou soukromou komunikaci na téma psího vyměšování a o mimozemšťanech. Mnohem dlouhodobější zkušenost s ním mám z fóra o tvorbě webu, tam troloval zdatně a banána nakonec dostal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Jj,jeho „plavací"otázky mě někdy fakt "vytáčely“.
Ale byl na mě hodný,říkal mi Hanko........teda myslím tady,soukromé e-maily jsme si nepsali!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Vzpomínám. I když jeho otázky bývaly „zajímavé“, co se týká elektroniky, počítačů a jiných technických věcí byl super. Nikoho neurážel a hezky se choval k ženám.:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano vzpomínám si na něj zde. Vzpomenu si občas i na ostatní co tu byli, jen sem nechodí.
Možná to byl samorost, možná vypadal jak se říká divně, možná byl méně chápavý, ale to co ho bavilo, o tom věděl dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Absolutne mi nechybi. Denne zemre spousta zajimavych lidi, nevim, proc bych mel vzpominat na toho exota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

setapouch: Souhlas! Pro mě byl nepotřebný a spíše otravný parazit. Ale když to tady napíšu na plnou hubu tak tady zase budou všichni mamrat, jako v den kdy šel offline

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vzpomenu,i když to byl oligofrenik.
Souhlas se Setapouchem.
Byl to špína a smrděl.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Nemůžu pochopit, jak se mu to stalo. Že by nějak samo?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Pumík,
akosi som nepochopila „Brikeťák 10“
môžte to starej nechápavej žene vysvetliť?
PS.
tá fotka v bazéne je krásna, ale pokiaľ viem, plával ako sekera

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

podle mě je to oslovení briketky :)

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

O mrtvých snad jen v dobrém vzpomínat!

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

OK. Ale především pokud ještě žijou.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To on nepobere.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ptáč – „Nalezen byl doma v bytě, kde utrpěl fatální krvácení do mozku zaviněné neznámou příčinou“…nejspíš plaval příliš do hloubky a tak není divu, že mu praskla žilka v mozku tlakem.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Klaproth

Z neověřených zdrojů – spáchal sebevraždu pomocí projímadla.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

V článku v odkaze sa príčina smrti spomína.
Ale do detailov nemusíte zachádzať. Hlavne nie z neoverených zdrojov.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Můžete písať po česky?

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

môžeš čítať po slovensky.
ústava čr ti to dovoľuje – a je to v nej napísané česky, aby to pochopili i česi.

😉

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Ty raději o zákonech pomlč. Kdykoli jsi je začal rozebírat, ztrapnil ses.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Keby babka ledka chcela, aj by mohla, ale asi nechce :D

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

1 – Ako jugar, setapouch iaj iní už potvrdili schopnosť prečítať text v slovenčine. Tak nevidím dôvod.
2 – Pokiaľ ide o informáciu, ktoru by google preklad, ako mi tu navrhoval jugar, pokazil, píšem česky.
3 – nikto, opakujem nikto nenúti aby ten kto nerozumie slovensky na môj text v slovenčine odpovedal. Ak ale reaguje, znamená to, že si ho prečítal.
4 – nikto nemá právo porušovať jazykový zákon Českej republiky a zakazovať mi na verejne prístupnej neoficiálnej stránke používať slovenčinu, pokiaľ majiteľ stránky to v pravidlách o používaní stránky nenapíše.
5 – V pravidlách tejto stránky nie je uvedený zákaz používania slovenského jazyka.

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pro jugara v češtině:
1 – Jak jugar, setapouch i jiní již potvrdili schopnost přečíst text ve slovenštině. Tak nevidím důvod.
2 – Pokud jde o informaci, kterou by google překlad, jak mi tady navrhoval jugar, pokazil, píšu česky.
3 – nikdo, opakuji nikdo, nikoho nenutí, aby ten, kdo nerozumí slovensky, na můj text v slovenštině odpověděl. Pokud ale reaguje, znamená to, že si ho přečetl.
4 – nikdo nemá právo porušovat Jazykový zákon České republiky a zakazovat mi na veřejně přístupné neoficiální stránce používat slovenštinu, pokud majitel stránky to v pravidlech o používání stránky nenapíše.
5 – V pravidlech této stránky není uveden zákaz používání slovenského jazyka v příspěvcích

před 3084 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek