leader

Jak na to, aby mě měli spolužáci rádi, ale abych nespadl na jejich úroveň a nechtěl mít „jistou“ práci?

Spolužáci na gymplu jsou pro mě lidi v systému,kteří žijou aby se učili,pracovali a pak umřeli..Celou dobu stejně jako další ovce nadávají,stěžují si a nemají rádi změnu,nechtějí opustit svoji pohodovou zónu a něco dokázat.Chtějí splynout s davem! Začal jsem dělat v pojišťovnictví a teď rozjíždím další podnikatelské projekty.Smějí se mi že jsem pojištovák a kde mám ty miliony,že nejsem průměrný jako oni a nemají mě rádi že jsem kašlal na školu:-D Občas si s nimi řeknu jen pár vět.Skutečných kámošů mám jinak pár:-) Jak na to aby mě měli rádi,ale abych nespadl na jejich úroveň a nechtěl mít „jistou“ práci? Jak se chovat aby se zpět navrátila důvěra a družnost?

Spolužáci mě nemají rádi, protože jsem jiný a nechci být zaměstnanec v systému..

Quimby:Občas chci splynout s davem,je to lehčí,ale to mě dál neposune.Chci prostě každý den udělat co největší progress a ne se jen s lidmi bavit o ho… nebo pomlouvat.Na své cestě jsem se naučil nezávidět,nemít zlost a zvýšil jsem si sebevědomí nehorázně moc!takže aspoň trošku proměna osobnosti k lepšímu :D A díky za názory

Nejlepší odpověď
gecco

Nechceš-li s nimi sdílet postoje a hodnoty, nechtěj „aby tě měli rádi“…
😉
Zvykej si, že budeš ´sám´.

Další odpovědi
lexx

smějí se Ti poáč závidí tvou invenci, iniciativu, maskují tak vlastní nejistotu, samí na to nemají nebo nechcou…buď svůj, jdi za svou vizí, cílem a nenech ze zviklat k šedivé průměrné konzumní mase, já jsem outsider celý život a nějak se s tím peru

Quimby

No, pro začátek jim třeba neříkat ovce. Nevím jak moc ty „kamarády“ znáš, ale nemusíš je hned odsuzovat.
Kvůli čemu žiješ teda ty? Mě přijde jako učení a pak práce dobrý cíl.
Pokud ty lidi nemáš rád nebo nemáš stejné názory, tak proč vůbec chceš být s nima kamarád? Není to teda pod tvojí úroveň, nechceš náhodou ty splynout s davem?

No, tak pokud si s nimi nesedneš, tak to asi nemá smysl lámat přes koleno. Když chceš už dělat co největší progress, tak hlavně správným směrem ;)

briketka10

Zůstaň svůj a kým jsi vůbec se neměň
myslím, že by Ti to jen uškodilo.
Až budeš dospělý najdeš si cestu k
lidem a uvidíš, že si vybereš kamarády,
kteří Ti vyhovovat budou :))

klumprt

Když jsem si to přečetl, tak se mi zdá, že bych tě taky neměl rád. Asi jsem ta ovce…

Muffz

Ja se takovym lidem taky smeju a ovce nejsem, vycnivam z davu vic nez dost :) . Jde o to, ze existuji ruzne formy techhle radoby podnikatelu, jako jsi ty, kteri si mysli, ze pres pojistovactvi, investicni poradenstvi, realitni maklerstvi, ruzne fondy atd. nahrabou miliony, budou si vozit ve dvaceti zadek v Porsche a vsem se vysmivat.

Co mi vadi je, ze s tim otravujou ostatni lidi a delaji z nich kreteny. Tak 98% tech mladych „pojistovaku“, „investicnich poradcu“ atd. jsou jen hloupi, nezkuseni mladi lide, kteri prisli do PRVNI firmy, a ta jim nakukala, ze jejich nabidky jsou nejlepsi a ostatni jsou povl. A ti hloupi lide tomu veri a rozesilaji tyto blaboly dal do sveta. Jako obce shaneji hloupe ovce, ktere o tom nemaji ani paru, a jako v teleshopingu se jim snazi prodat neco, co je predem nejaky shit.
Co mi dal vadi je, ze si tito lide mysli, ze po trech schuzkach, kde jsou zahlceni tunou informaci o tom, jak skvela jejich firma je, ze jsou ti nejvetsi pojistovaci na svete, ze vi uplne vsechno a proto se muzou nad ne-pojistovakama povysovat a poucovat je. Houby, vi tak 10% informaci a to jeste se zaujatym zkreslenim.

Taky jsem mel kamose, oblibeny v kolektivu, vsechno super. Pak zacal s investicnim poradenstvim a pojistovactvim. Kazdeho kamose zval na ruzne schuzky, kdyz ho nekdo odmitl, tak se s nim prestal bavit a rikal o nem, ze je debil, co nicemu nerozumi a nezkousi nove veci. Prestaval mit kamarady. Pokazde v hospode vytahl tema investicnich fondu, jaktoze to jeste nemame, kdyz je to tak vyhodne. Prestali jsme ho tedy zvat do hospody. Momentalne ma jen par kamaradu pojistovaku, se kteryma si evidentne rozumi, dela tuhle kravinu vic nez 3 roky, nema Porsche a defacto ani poradnou vyplatu.

zjentek

a seš si úplně jistej, že chceš, aby tě „měli rádi“?
To bys je musel mít rád napřed ty a to by v tvém případě vyžadovalo „hodně odříkání“ ;q

marci1

Buď tím, jakým chceš být, ale rozhodně svými spolužáky nepohrdej. Mladí lidé se často změní. 🙂

mosoj

Protože ty se neučíš, pracuješ a také umřeš jako oni. Takže jediný rozdíl je v tom, že se neučíš. Musíš si najít kamarády podobného ražení.

led

Jestvuje vôbec človek, ktorého majú všetci ľudia radi? Ako potom môže ísť dopredu, vyvíjať sa, keď nemá nikoho, kto by mu protirečil, zastavil, či naopak postrčil? Človek, ktorého majú radi všetci, rýchlo upadne do stratena, do zabudnutia.
Tí, čo ženú pokrok vpred, ale aj tí čo práve naopak radi by vrátili „staré časy“ sú ľudia, čo sa vymykajú priemeru, trčia ako elektrické stĺpy v láne obilia, vo svojom osamení „nad davom“ ktorý k nim vzhliada, alebo sa odvracia. Prirodzene sú prví na rane sile vetra pokúšajúceho ich zlomiť tak, ako zváľal obilie na poli, ale len materiál, ktorý ich tvorí, vedomosti a odolnosť a vytvalosť, nie slabosť, im pomôže odolať.
Kamarátov možno mať veľa, ale priateľov nie je nikdy veľa.
Ten,
kto nevie,
čo je to priateľstvo,
čo je to mať niekoho rád,
čo je to vážiť si človeka i keď je iný,
ten
nemá rád ani seba,
neváži si ani samého seba.

štamgast

Podle mě je lepší splynout s davem a mít práci než bydlet pod mostem.
Tak se s nima nebav vůbec a je to.

ivzez

Pro začátek si uvědomte, že nikdo není víc nebo míň, všichni jsme lidé.

Jako druhý krok přestaňte podceňovat své spolužáky, kteří na rozdíl od Vás
mají nějaké ponětí o odpovědnosti a nekašlou na své povinnosti.

A jako třetí krok doporučuji se seznámit s pohledem lidí obecně na pojišťováky
a „finanční poradce“ a hlavně na důvody, které tento pohled vyvolaly.

Finančnímu poradenství a pojišťovánkům u nás udělaly špatné jméno organizace, které spolupracují s lidmi bez vzdělání (víte, že byste měl mít minimálně maturitu a zkoušky u ČNB?) a s lidmi schopnými všeho včetně podvodu.

Spolužáci se Vám nejspíše nesmějí proto, že „nejste průměrný jako oni“, ale pravděpodobně kvůli tomu, že o pojišťovnictví mají dost informací na to, aby se do něj nezapojili. A už vůbec by nikoho neobelhávali a nepřipravovali o peníze.

Netvrdím, že toto děláte Vy. Až si o oblasti svého „podnikání“ dohledáte
relevantní informace, bude Vám jasné, co mám na mysli.
___

Nechápu, proč stojíte o to, aby Vás měli rádi lidé, které podceňujete. Ale pokud
s nimi chcete rozumně vycházet, nemůžete je považovat za méně než sebe sama.

Přestaňte si zvyšovat sebevědomí na úkor jiných, nehoňte „progress“ a zajímejte se i o lidi kolem sebe. Mají své starosti, zájmy, radosti, … Dobře vycházet se Vám podaří s rovnocennými lidmi.
_______

Doplňuji:
Po odpovědi zde jsem narazila na Vaši další otázku ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kryje-nejaka-pojistovna-nedomykavost-chlopne ). Prodávání pojistek bez znalosti smluvních a všeobecných obchodních podmínek je jeden z důvodů, proč si lidé pojišťováků neváží …

T3NY

Já bych se tím vůbec netrápil, lidská závist je v dnešní době běžná vlastnost, najdi si kamarády kteří jsou ti blíž, kteří mají stejný zájem, nebude jich asi moc ale i takoví se najdou :) A neboj se, když se staneš úspěšný budou ti všichni lézt s prominutím do prdele. :)