Rokio

Myslíte si, že jednou společnost bude tak inteligentní atd., že v ní budou i retardi na výši?

Myslíte si, že jednou společnost bude tak inteligentní, že retardi budou schopní, samostatní a chytří lidé mající dobrou práci a úspěšní v osobním i společenském ži­votě

Původní neoázka
Společnost, ve které i retardi jsou na výši

Nejlepší odpověď
Šidlo

najprv sa pýtate, či nemá ísť zlý človek ku psychiatrovi a potom nazvete hendikepovaných ľudí retardami? to svojich rodičov voláte ,,kríza stredného veku" a prarodičov ,,senili"?

a bolo by to super, aby jedného dňa niekto kto je v porovnaní s inými hendikepovaný, bol úspešný

pre odporcov slniečkárov: slová odrážajú mentalitu a slová tiež indikujú, aké činy budú nasledovať......

Další odpovědi
led

sci fi
v dnešnej dobe
Môže to byť v čase, keď zavládne základná myšlienka komunistickej ideológie:
každému podľa jeho potrieb

Drap

Nemyslím. Opět jsi zplodil ve své hlavě blbost, stejně jako v mnoha předešlých případech.

zjentek

Na týhle úrovni je společnost právě dnes. Pokud jde o ČR, tak dobře patrné je to třeba v nejvyšších patrech TOP9 atd. V historii vlastně vidíme, že to není nic nového.
A právě proto je nejvyšší čas pro revoluci v oblasti moderních přístrojů a způsobů jejich měření, posuzujících a de facto určujících pouze hranici lidských možností, ale nikoliv už jejich skutečných schopností, čím bezpochyby je dnešní IQ test- ten ti možná otevře cestu, ale neřeší, k čemu seš předurčenej.
Po této revoluci bychom ale museli na Zemi hledat místo pro všechny, kteří „už jsou na výši“ podvodem, takže zase tady budeme mít společnost, která v podstatě neví, co s určitým občanem, tedy není to jen o schopnostech jednotlivce, nýbrž o schopnosti společnosti nabídnout všem jedincům zmiňované možnosti tak, jako to dnes dělá moderní IQ test pouze u vyšších hodnot ;)

Dismas

Ne, protože v takto chytré společnosti budou vyšší nároky. A na druhou stranu člověk, který je u nás považován za retarda bude v Somálsku úspěšný.

pucipuci

Jestli se tím dříve nezničíme a vědci rozlousknou genom, pak se retardi rodit nebudou.