Niikii

společnost NATO =)

Ahoj zítra píši písemku z NATO,ale na imternetu nemůžu nic sehnat.CO je to vůbec NATO?Proč vzniklo a co dělá?Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
BEAES

Severoatlantická aliance (anglicky North Atlantic Treaty Organization – NATO, francouzsky Organisation du Traité de l'Atlantique Nord – OTAN, doslova Organizace Severoatlantické smlouvy) je euroatlantická mezinárodní vojenská organizace.

Organizace byla založena 4. dubna 1949 podpisem tzv. Washingtonské smlouvy, která zakotvila vznik bezpečnostní organizace západních demokracií jako odpověď na poválečnou situaci v Evropě.

V roce 1966 byly řídící orgány v souvislosti s vystoupením Francie z vojenských struktur Aliance přemístěny z Paříže do Bruselu.

více-

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/NA­TO

Další odpovědi
anonym

Nato je na to,na hov*no. Jen vytahuje peníze ze svých členů,kde se řadíme i my,naše republika!