mumi

Společník ve firmě?

Dostala jsem nabídku, že bych se mohla stát společníkem (spolupracovníkem?) ve firmě. Co by to pro mě znamenalo? Co je k tomu potřeba? Kde bych mohla najít srozumitelné informace na toto téma? Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Společníkem může být každá fyzická osoba, která splňuje podmínky pro členství, nebo i právnická osoba; její práva a povinnosti vyplývající z členství ve společnosti musí ale vykonávat její statutární orgán či právní zástupce.

Jinak Vám tím,vznikne právo za společnost jednat,podepisovat smlouvy.
Samozřejmě starosti o chod firmy apod…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve%C5%99ej­n%C3%A1_obchod­n%C3%AD_spole%C4%8Dnost

Další odpovědi
quentos

možná bylo myšleno spolumajitelkou firmy? V tom případě by se měli vyjádřit, zda od Vás chtějí investici nějakého kapitálu.

ReHu

Asi bych prozkoumala podmínky smlouvy. Je rozdíl mezi spolupracovníkem a spolumajitelem coby společníkem
Záleží na to, jaké máte povinnosti a jaká provilegia.
Informace---to je těžké, záleží na typu společenství a hlavně na tom, jakou smlouvu spolu sepíšete.