Společenské dilema aneb "ahoj" nebo "nashledanou"?

Chodím do kurzů angličtiny (prozatím jen 2 týdny). U jednoho stolu, společně s dvěma dalšími lidmi, sedím já a jedna postarší paní (může jí být tak 35-40 let). Mě je 18 let, tudíž bych měla dotyčnou paní zdravit "Dobrý den" a "Nashledanou", když se s ní loučím. Ale přijde mi to takové divné - sedíme spolu u jednoho stolu, dvě hodiny se bavíme, jsme docela jako "kamarádky", ostatní lidé jsou většinou jen o něco starší než já... zkrátka nevím, jestli s tou dotyčnou paní mám loučit "ahoj" nebo "nashledanou".

Odpovědi:

Podle tohio, zda si tykáte a nebo vykáte... ;-)
Každopádně - pokud vykáte, měla bys počkat, až ti tykání navrhne ona o generaci starší paní. Pokud si tykáte, je "Ahoj" společensky naprosto v pořádku.

Stříbrný

V první řadě záleží, jestli si běžně v řeči (tedy pokud zrovna mluvíte českyú vykáte, nebo tykáte. Někdy i český lektor v kurzu zavede společné tykání nebo se tak studenti domluví sami s tím, že jsou tkzv. "na jedné lodi". Pokud si tykáte, neviděla bych problém ani v tom "ahoj" při rozloučení. Pokud si ale vykáte, určitě je "nashledanou" vhodnější, přeci jen jste ta mladší a je společensky vhodnější, aby případné tykání (a s ním i to "ahoj") navrhla ta paní. Anebo na to můžete jít šalamounsky a loučit se anglicky "good bye" nebo "bye" :)

Zlatý

Určitě bych zvolila spíše "Dobrý den" a " Nashledanou". Tím nic nezkazíte. "Ahoj" spíše jen při tykání.

Pokročilý

No, pokud se stýkáte pouze na angličtině a nejsi si jistá, co používat "hi" a "bye"? Nic tím nezkazíš a nikdo nebude vědět, zda si vykáte nebo tykáte. Jinak záleží na tom, jak se bavíte jinak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.