Spojujete příjemné s užitečným?

Včera večer jsem navštívil s rodinou ochotnické divadelní představení, ze kterého byl výtěžek věnován jedné matce se dvěma dětmi, kteří čelí závažné nemoci. Podívaná to byla úžasná a zůstal nám hřejivý pocit u srdce, že jsme , byť málem, pomohli. Výtěžek ve výši 6200 korun bude přeposlán na účet obdarovaných.

Odpovědi
Bad Wolf

Tak příjemné s užitečným spojuji snad na každé výstavě, protože se nejenom pokochám, ale také se něčemu naučím nebo něco nového zjistím.

Questman

K takovým věcem mám ne snad odpor ale určitě odstup.
Pokud půjdu na představení (na které bych šel tak jako tak) a vstupné bude dobrovolné a na charitu, tak dám maximálně tolik, co by stála obyčejná vstupenka a žádný pocit z toho nemám.
O lidi, kteří jsou v nouzi z nějakých rozumných důvodů (ne že všechno prochlastají, dají za drogy nebo to nahážou to automatů – případně si nechají dítě, o kterém dlouho před porodem vědí, že bude těžce postižené) by se měl starat stát. To by měla být hlavní úloha zdravotnictví, na které jsou peníze z našich kapes a pokud to tak není, tak je spíš na čase změnit zdravotnický systém, případně celý státní systém a ne ještě platit další peníze těm, kterým je ukradli politici a nepřizpůsobiví občané.

Co se týče otázky, pokud je možnost tak ne moc často spojuji příjemné s užitečným, spíš se snažím spojovat nutné s příjemným :)