Fun-Tomas

spojení ukostření s +12V

Zdravím, vyndal jsem zesilovač z auta a nechal v něm pouze kabel od ukostření (GND), ovšem nechtěne jsem druhý konec propojil s +12. Najednou jiskra … Myslíte, že bude vše ok? Spíš to vypadalo na nějakej zbytkovej proud asi, co myslíte? Díky :)

Odpovědi
Hlada

Jestli tomu rozumím dobře, tak jste na vymontovaném zesilovači zkratoval svorky pro napájení. Jestli je to tak, tak se nic nestalo. Jen se vybily filtrační kondenzátory.

cochee

No a jestli jste zkratoval kabel směrem od akumulátoru, tak by se nemělo také nic stát, pokud je to zapojeno správně – měla by to odskákat jen pojistka.